Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 DC

İngiltere'de Diploma Denkliği Nasıl Alınır?

Türkiye'de ya da bir başka ülkede almış olduğunuz diplomalarınız varsa İngiltere'de bu diplomalar için denklik alabilirsiniz. İngiltere'de denklik veren kurumun adı ''UK NARİÇ'' olarak bilinmektedir.

Denklik İşlemlerini Nasıl Yapılır?

 

İngiltere'de diploma denklik işlemleri UK Nariç araçılığı ile yapılmaktadır. Öncelikle Naric web sitesi üzerinde bulunan bir link aracılığıyla online formu doldurmanız gerekmektedir. Ardından da £58 olan ödemeyi yapıyorsunuz. Ödeme işleminiz tamamlandıktan sonra size bir e-mail gönderilecektir. Gönderilen e-mailin çıktısını alıp diplomanız, transkriptiniz, email adresiniz, adres ve telefonunuzla birlikte tüm iletişim bilgilerinizin yer aldığı ve talebinizi belirten bir mektup ile Naric ofisine gönderiyorsunuz. Bunun yanı sıra elinizdeki destekleyici (supplement) belgelerin fotokopilerini ve İngilizce çevirilerini de dıger evraklarla birlikte göndermelisiniz. Bazı transkriptiniz ve diplomalar İngilizce karşılıklarını da kapsıyor, eğer sizin durumunuzda böyle ise diploma yada transkriptinizin çeviri yaptırmanıza gerek olmayacaktır.

 

Evrakları Gönderdikten Sonraki Aşama

 

Evraklarınızı gönderdikten sonr, 15 gün içerisinde size denklik belgeniz teslim edilecektir. Denklik belgesi A4 boyutunda olup, mektup niteliğinde bir belgedir. Evrağınızı teslim aldıktan sonra dilerseniz telefon yoluyla diploma şeklinde yeni bir belge de talep edebilirsiniz. Bu belgenin bedeli ise £26'dur.

 

Sadece Üniversite Diplomasına mı Denklik Alınabilir?

 

Hayır. Üniversite, lise, ortaokul veya ortaöğretim hatta mesleki eğitim ve kurslar için de denklik veriliyor.

 

Naric İngilizce Bilgilendirme Sayfası İçin Tıklayınız

 

Online başvuru formu için TIKLAYINIZ

 

Son işlem olarak evraklarınızı altta yer alan adrese gönderebilir yada faxlayabilirsiniz.

 

Adres:

 

UK NARİÇ

Oriel House

Oriel Road

Cheltenham, GL50 1XP

UK

 

Fax: 0871 330 7005

 

Kaynak: Forumvisa4uk
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side 2

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!