10 saniye

Ziynet Sali Londra Konseri

Facebook
DETAYLI BİLGİ AL
Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Avrupa Birliği Vatandaşı Çalıştıran İş Yerleri Kişi Başına Ücret Ödeyecek

İngiltere’nin Göçten Sorumlu Bakanı Robert Goodwill, ülkesinin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılmasının ardından AB vatandaşlarını çalıştıran işverenlerden kişi başına yıllık 1000 Sterlin talep edilebileceğini belirtti.

Goodwill, Lordlar Kamarası’ndaki konuşmasında, "Bu yıl nisan ayında AB dışından çalışanlar için ek ücretlendirme getiriyoruz. Hintli bir bilgisayar programcısını dört yıllık kontratla çalıştırmak istiyorsanız vize ücretlerine ve oturum testi ücretlerine ek olarak yıllık 1000 Sterlin ödemeniz gerekecek. İşverenin 4 yıllık kontrat karşılığında 4,000 Sterlin ödemesi gerekecek." ifadelerini kullandı.

 

Fotoğraf: İş yerleri, AB dışındaki ülkelerden olan çalışanları için Nisan ayından itibaren yıllık 1000 Sterlin ödeyecek. (DW)

 

Benzer bir uygulamanın İngiltere’nin AB’den ayrılmasının ardından AB vatandaşları için de uygulanabileceğini belirten Goodwill, "Bu halihazırda AB dışı vatandaşlar için geçerli. Bunun AB vatandaşlarına da uygulanabileceği önerildi." diye konuştu.

 

Şirketler Göçmenlere İtimat Ediyor

 

Robert Goodwill, Brexit'in sonucunun ortaya koyduğu bir sonucun da şirketlerin göçmenlere daha çok itimat ettiği olduğunu belirtti.

 

Goodwill, AB ile yapılacak müzakerelerin sonunda nasıl bir göç politikasının oluşacağına dair şimdiden spekülasyonda bulunmak istemediğini belirterek, "Ek ücretler, ülke ekonomisi ve gözardı edilmiş olduklarını hisseden Britanya vatandaşı çalışanlar için faydalı olabilir." değerlendirmesinde bulundu.

 

Kaynak: AA
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Ziynet Sali Live In London

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Smart Accidentclaims

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!