Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Brexit, Londra'da Konut Krizi Yaşanmasına Yol Açabilir

Brexit'in ardından ülkede inşaat sektöründe kalifiye eleman yetiştirilmediği takdirde Londra'da konut krizinin patlak vermesinden endişe ediliyor.

İşçi Partisi Milletvekili John Healey tarafından yapılan açıklamada, inşaat işçilerinin sayısında son 4 yılda % 25 oranında azalma yaşandığına dikkat çekilirken, Londra'da inşaat sektöründe çalışan işçilerinin yaklaşık yarısının Birleşik Krallık dışından geldiği bilgisi paylaşıldı.

 

Healey, "Britanya'daki gençleri inşaat sektöründe çalıştırmak için yeterli eğitim sağlanmadı. Şimdi ise inşaat sektöründe başkentin ihtiyacı olan vasıflı işgücünü bulamadan, Brexit nedeniyle elimizdekini de kaybetme riski taşıyoruz." dedi.

 

Fotoğraf: İşçi Partisi Milletvekili John Healey (Independent)

 

Londra Belediye Başkanlığı'nın raporlarına göre, başkentteki 384 bin inşaat işçisinin %55'i Birleşik Krallık'tan, %27'si Avrupa Birliği ülkelerinden, % 18'i ise diğer ülkelerden geliyor.

 

Londra'da inşaat eğitimi alanların sayısı 2011-2012 döneminde 730 iken, 2014-2015'te 560'a düşmüş durumda.

 

Healey, "Londra'nın konut kriziyle mücadele etmek için, Brexit'in getireceği sıkıntıların acilen değerlendirilmesi ve genç Londralıların eğitimini finanse etmek için harekete geçilmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

 

Ö. Aytekin (Londrali.com)

Kaynak: Standard
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!