Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Araçlarının Camından Dışarı Çöp Atanları Para Cezası Bekliyor

Bundan böyle sürücüler kendileri yapmamış olsalar dahi, araçlarından çöp atıldığı takdirde 75 Sterlinlik para cezasına çarptırılabilecek.

İlk ulusal çöp stratejisi gereğince, açıklanan bildiride yıllık 800 Milyon Sterlin olan temizlik masrafının azaltılmasının hedeflendiği belirtildi.

 

Buna göre, sokakta yere çöp atarken yakalananlar 150 Sterline varan cezalar ödemek zorunda kalacak. Mevcut yasa gereğince, bu tutar 50 - 80 Sterlin arasında idi.

 

Yeni Önlemler Açıklandı

 

Hükümet aldığı yeni önlemler çerçevesinde, araçtaki yolcuların eylemleri nedeniyle sürücülerin ceza alabileceğini duyurdu. Araç sahipleri bundan böyle, o sırada araç içindeki başka bir yolcu yapmış dahi olsa, dışarı çöp atıldığı takdirde 75 Sterlin ceza ödeyecek. 

 

Fotoğraf: Hükümet ilk ulusal çöp stratejisini duyurdu. (Getty)

 

Londra'da hali hazırda araç içindeki yolcular çöplerini dışarı attıkları takdirde, sürücüye ceza veriliyor. Ancak yeni uygulama ile birlikte, ülkenin kalanında da benzer bir durumda sürücülere ceza kesilebileceği ve çöpü kimin attığının ispat edilmesi gerektiği belirtildi.

 

Çevre Bakanı Andrea Leadsom "Çöpler hepimizi etliliyor. Yabani hayvanlara zarar veriyor, denizleri, kasabaları kirletiyor ve görenlerde kötü bir izlenim bırakıyor." dedi.

 

Haber: Londrali.com

Kaynaklar: Yahoo, Mirror
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!