10 saniye

Ziynet Sali Londra Konseri

Facebook
DETAYLI BİLGİ AL
Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Pasaportlara Damga Zorunluluğu Getirildi

Türkiye vatandaşlarının yurt dışı giriş ve çıkışlarında pasaportlarına damga vurulması zorunlu hale getirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından sınır kapılarına 10 Nisan 2017 tarihi itibari ile gönderilen bir genelge üzerine istisnasız tüm Türkiye vatandaşlarının yurt dışı giriş ve çıkışlarında pasaportlarına damga vurulması zorunluluğu getirildi.

 

Bu tarihten önceki uygulamaya göre, erkek vatandaşlardan 20-40 yaş arasında olup da askerlik yaptığını belgeleyemeyenlere damga zorunluluğu vardı. 

 

Fotoğraf: İstisnasız tüm Türkiye vatandaşlarının yurt dışı giriş ve çıkışlarında pasaportlarına damga vurulması zorunluluğu getirildi. (Getty)

 

Askerlik yaptığını belgeleyenlerin pasaportlarına isteğe göre damga vurulurken, 40 yaş üstü erkek yolcuların pasaportlarına ise belge gösterme zorunluluğu olmadan isteklerine göre damga vuruluyordu. Kadın vatandaşların ise hiç damga zorunluluğu yoktu, ancak isterlerse pasaportlarına damga vuruluyordu.

 

Yetkililer, 10 Nisan 2017’de İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge ile kadın erkek istisnasız tüm Türkiye vatandaşlarının giriş ve çıkışlarında pasoportalarına damga vurulması zorunluluğunun getirildiğini belirttiler.

 

Aykan Dulger (Karnaval)
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!