10 saniye

Ziynet Sali Londra Konseri

Facebook
DETAYLI BİLGİ AL
Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Kuzey Londra'daki Restoran ve Pubların Bahçelerinde Sigara İçme Yasağı Gündemde

Londra'da günlük hayatın bir parçası olan publardaki sigara içme yasağına yeni düzenlemeler getirilmesi planlanıyor.

Haringey Belediyesi dahil olmak üzere Kuzey Londra'daki bazı belediyeler, restoranların ve barların içindeki sigara içme yasağını, mekanların dışında yer alan bahçe ve oturma alanlarına genişletmeyi planladığını açıklamıştı.

 

Sağlık kuruluşlarının ve Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan'ın da desteklediği fikir hakkında bazı bakanlar geçtiğimiz günlerde görüşlerini belirtti.

 

Bakanlar Kararı Onaylamayacaklarını Açıkladı

 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bakan (MP) Marcus Jones, yetişkin insanların pub zevklerini elinden almanın doğru olmadığını ve bu tarz bir uygulamanın birçok iş yerinin kapanmasına neden olacağını savundu.

 

Muhafazakar Partili bakanlar kararın doğru olmadığını savunurken, olası bir görüşmede tasarıyı veto edeceklerini açıklarken, İşçi Partisinden yetkililer böyle bir uygulamanın kendi fikirleri olmadığını dile getirdi.

 

Fotoğraf: Marcus Jones, yetişkin insanların pub zevklerini elinden almanın doğru olmadığını ve bu tarz bir uygulamanın birçok iş yerinin kapanmasına neden olacağını savundu. (Wikimedia)

 

Londra Belediyesi yetkililerinden gelen açıklamada ise bahsi geçen uygulamanın henüz yasalaşmış ya da anlaşmaya varılmış bir durum olmadığı ve bu tarz bir yaptırımın sadece belediyelerin kendi sınırları içinde alabilecekleri bir karar olduğu vurgulandı.

 

G. Demir (Londrali.com)

Kaynaklar: Telegraph, Standard
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Ziynet Sali Live In London

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Smart Accidentclaims

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!