Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Belediye Evlerinde Sigara İçilmesi Yasaklanıyor

Özellikle çocukların sağlığını korumak amacı ile hükümet işbirliği ile yürütülen yeni proje kapsamında, belediye evlerinde sigara içilmesinin yasaklanacağı duyuruldu.

Tasarlanan yeni plan uyarınca, kiracılar bundan böyle yerel yönetimlere veya Housing Association'a bağlı devlet konutlarında sigara içmeyeceklerine dair bir anlaşma imzalayacaklar. Bu sayede çocukların pasif içici olarak çevredeki dumanın olumsuz etkilerinden korunması amaçlanıyor.

 

Halk Sağlığı Fakültesi Başkanı Prof. John Middleton, evde sigara içen yetişkinlerin çocukların akciğer gelişimine zarar verdiğini ve bebeklerin uykuda ölüm riskini artırdığını ifade etti.

 

Fotoğraf: Çocukların çevredeki dumanın olumsuz etkilerinden korunması amaçlanıyor. (GIE)

 

Middleton, Housing Association ve belediyelerin sigara içilmeyen binalar aradığını belirterek, sigara içen kiracıların tahliye edilmeyeceğini, ancak yeni anlaşmaların sigarasız tesisler üzerinden yapılacağını sözlerine ekledi.

 

Sigara ve sağlıklı yaşam üzerine çalışmalar yapan hayır kuruluşu Ash'ın Başkanı Deborah Arnott, geçtiğimiz hafta kistik fibrozis (Akciğerlerde, solunum sistemi ve sindirim sistemi başta olmak üzere birçok organda hasara neden olan genetik bir hastalık.) hastası yaşlı bir kadının aradığını ve torunlarının evine gidemediğini, çünkü komşu evden gelen dumandan rahatsız olduğunu söylediğini dile getirdi.

 

Fotoğraf: Kiracılar yerel yönetimlere veya Housing Association'a bağlı devlet konutlarında sigara içmeyeceklerine dair bir anlaşma imzalayacaklar. (GIE)

 

Arnott sözlerine, insanların çoğunlukla belediyeler tarafından hayal kırıklığına uğratıldıklarını ve sosyal konut sahiplerinin belediye evlerinde sigara içilmemesi için harekete geçilmesi konusunda başarılı olamadıklarını ifade etti.

 

Sigara içmeyi önlemek için kampanyalar düzenleyen Forest grubunun direktörü Simon Clark ise, bu tür bir yasak ile kendi evlerini almaya gücü yetmeyen insanların cezalandırılacağını iddia etti.

 

İçerik: Londrali.com

Kaynaklar: Times, Metro
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
ABS London

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!