Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Öğrencilerden Pasaport Harcı Alınmayacak

Bordo, yani umumi pasaport almak isteyen 25 yaş altı tüm öğrenciler, herhangi bir neden göstermelerine gerek kalmadan harç bedeli ödemeden pasaport alabilecekler.

Emniyet Genel Müdürlüğü Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığı’ndan, yurt dışına seyahat yapacak olan öğrencileri fazlasıyla mutlu edecek bir açıklama geldi. Aslında 1 yıldan fazladır yürürlükte olan, fakat çoğu kimsenin bilmediği bir bilgiyi aktaran kurum, 6663 sayılı Kanunun 4. maddesine göre 25 yaş altındaki tüm öğrencilerin pasaport harcı ödemeden pasaport alabileceklerini duyurdu. Ayrıca uygulamadan açıköğretim öğrencileri de faydalanabiliyorlar.

 

25 Yaşın Altındaki Aktif Öğrenciler Yararlanacak

 

Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde:

 

"Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi özel örgün ve yaygın eğitim-öğretim, yükseköğretim kurumlarında örgün, ikinci öğretim, açık öğretim ve uzaktan öğretim kapsamında ön lisans, lisans, lisansüstü düzeyde eğitim görmekte olan 25 yaşını doldurmamış aktif öğrenci durumunda bulunanlar illerimizde pasaport birimlerine, yurt dışında aynı statüde olan öğrenciler dış temsilciliklerimize müracaat edebileceklerdir.

 

Reşit olmayan öğrencilere beş yıl süreli pasaport, reşit olan öğrencilere 25 yaşının ikmaline kadar pasaport verilecektir. Resmi veya özel kurumlarca açılan her türlü kurs, seminer, sertifika programlarına devam edenler öğrenci olarak kabul edilmeyecektir. Öğrencilerin öğrenim gördükleri kurumlarından getirecekleri ıslak imzalı, e-imzalı veya e-devlet kapısı üzerinden alınan 60 günü geçmemiş öğrenci belgeleri kabul edilecektir." 

 

İçerik: Webtekno
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!