Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Bakanlıktan Schengen Vizesi Uyarısı: 'Giriş Yapılan İlk Ülkeye Dikkat'

Avrupa’ya seyahat edecek birçok kişi, vizelerinin iptal edilmesi ve para cezası ödenmesi riskleri ile karşı karşıya.

Türkiye’den Avrupa’ya turist olarak giden birçok Türkiye vatandaşının, ilk olarak Schengen vizesini aldığı ülkeye uçmadığı için sorun yaşamaya devam ettiği öğrenildi.

 

Dışişleri Bakanlığı, Frankfurt Havaalanı’nda Türkiye vatandaşlarının Schengen vizeleri hususunda karşılaştıkları sorunlar ile ilgili bir yazı yayımladı.

 

Giriş Yapılan İlk Schengen Ülkesine Dikkat

 

Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğu'ndan alınan yazıda, Almanya Frankfurt Uluslararası Havalimanı pasaport kontrol noktasında Türkiye vatandaşlarının Schengen vizeleriyle ilgili olarak yaşadıkları sorunlarının artışına değinildi.

 

Fotoğraf: Türkiye’den Avrupa’ya seyahat edecek Türkiye vatandaşlarının, ilk olarak vize aldıkları Schengen ülkesine uçmaları gerekiyor. (GIE)

 

Yazıda yaşanan sorunların artışının gerekçesi olarak, Frankfurt Havalimanı makamlarının, Almanya dışında bir Schengen ülkesinin temsilciliğinden alınan vizeyle o ülkeye seyahat etmeden önce, doğrudan Almanya’ya giriş yapılmaya çalışılması nedeniyle ülkeye girişin izin verilmediği belirtildi.

 

200 Euro Para Cezası

 

Bu durumdaki kişilerin Almanya’ya girişlerini sağlamanın mümkün olmadığı, tercümanın gelmesi ve sorgu sürecinin tamamlanmasının bazen 8-10 saat sürdüğü ve vizelerinin iptal edilerek 200 Euro para cezası ödemek zorunda bırakıldıkları açıklandı.

 

Bu tür sorunla karşılaşmamak için Türkiye’den Avrupa’ya seyahat edecek Türkiye vatandaşlarının, ilk olarak vize aldıkları Schengen ülkesine uçmaları gerekiyor.

 

İçerik: Airline Haber
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
ABS London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!