10 saniye

Ziynet Sali Londra Konseri

Facebook
DETAYLI BİLGİ AL
Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Google, Londra'da Veri Merkezi Kurmaya Hazırlanıyor

Teknoloji devi Google’ın, Londra’da bulut bilişim hizmetlerinde kullanılmak üzere veri merkezi kuracağı öğrenildi.

BBC, Google’ın, Londra’da bulut bilişim hizmetlerinde kullanılmak üzere veri merkezi kurma kararı aldığını duyurdu. Google’ın veri merkezine ne kadar yatırım yapacağı henüz açıklanmazken, Londra’da kurulacak veri merkezinin Brüksel’in ardından Avrupa’daki ikinci büyük veri merkezi olacağı belirtildi.

 

Google’ın, Londra’nın yanı sıra Finlandiya, Hollanda ve Almanya’da da bulut bilişimde kullanılmak üzere yeni veri merkezleri kurmaya hazırlandığı bildirildi.

 

Google, Dünyanın 3. Büyük Veri Sağlayıcısı

 

Merkezi ABD’de olan araştırma şirketi Gartner’ın verilerine göre, Google, halihazırda Amazon ve Microsoft’un ardından bulut bilişimde dünyanın en büyük üçüncü veri sağlayıcısı durumunda bulunuyor.

 

Fotoğraf: Google, Londra’nın yanı sıra Finlandiya, Hollanda ve Almanya’da da bulut bilişimde kullanılmak üzere yeni veri merkezleri kurmaya hazırlanıyor. (Tech)

 

Google Grubu'nun Üst Yöneticisi Sundar Pichai, geçen yıl kasım ayında, Google'ın Londra’da yeni bir yönetim merkezi kuracağını, bunun için 1 Milyar Sterlinlik yatırım yapılacağını açıklamıştı. Pichai, yeni yönetim merkezinin 3 bin kişiye istihdam sağlayacağını bildirmişti.

 

Kings Cross'ta 60 Bin Metrekarelik Gökdelen

 

Google’ın Londra’daki yeni merkezi için Kings Cross'ta 60 bin 376 metrekarelik kullanım alanı olan bir gökdelen inşa edilmesi söz konusu. Google’ın yeni yönetim merkezinin, Londra’nın sembol gökdelenlerinden 306 metre uzunluğundaki The Shard’dan daha yüksek olması planlanıyor.

 

Gökhan Kurtaran (AA)
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Ziynet Sali Live In London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!