Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra'da Yaşamanın ve Hayatta Kalabilmenin 7 Püf Noktası

Londra, hem sevilip kolay vazgeçilemeyen hem de yaşaması zor bir şehir. Yolu bu dünya başkentine düşenlere rehber olabilecek nitelikteki bu yazımızda, Londra'da hayatta kalabilmenin püf noktalarını sizler için derledik.

Londra, dünyanın en gözde başkentlerinden biri. Çok kültürlü yapısı sayesinde içinde pek çok güzelliği barındırıyor olmasının yanı sıra zorlukları da cabası. Ancak gülü seviyor ve dikenine katlanmaya razı oluyorsanız, işte Londra'da hayatta kalabilmek için öğrenmeniz gereken 7 ders:

 

1. Ders: Londra= Hız

 

Fotoğraf: Her zaman bir yerlere yetişmek zorunda kalacaksınız. (GIE)

 

Londra'da yaşıyorsanız, her zaman bir yerlere yetişmek zorunda kalacağınızı ve sürekli aceleniz olacağınızı kabul etmelisiniz.

 

2. Ders: Daha azıyla yaşamayı öğrenin

 

Fotoğraf: Londra, dünyadaki en pahalı şehirler arasında ilk sıralarda. (GIE)

 

Cebinizde sandığınız kadar paranız olmayacak. İşte kabullenmeniz gereken bir başka gerçek: Londra, dünyanın en pahalı şehirlerinden bir tanesi. Para biriktirmenin ne kadar zorlu bir süreç gerektirdiğini ve hiçbir zaman istediğiniz miktarda parayı kenara koyamayacağınızı kabul edin.

 

3. Ders: Maaşınızın çoğunu kira için harcayacağınızı kabullenin

 

Fotoğraf: Londra'da kira fiyatları oldukça yüksek. (GIE)

 

Maaşınızın tamamına yakınını kira giderleriniz için harcayacaksınız. Ne yazık ki bu gerçek, alışmanız gerekenlerden sadece biri.

 

4. Ders: Trafiği sevin

 

Fotoğraf: Londra'da sıradan bir gün... (GIE)

 

Zamanınızın % 94'ü yolda geçecek. Geniş metro ağı sayesinde, "Herhangi bir noktaya ulaşmak için yarım saat yeterli" sözü koca bir yalan. Trenler her zaman gecikir, otobüsler çoğu zaman yürüyen insanlardan bile daha yavaş bir şekilde ilerler. Siz yine de randevu verdiğinizde yolculuk sürenize birkaç dakika daha eklemeyi unutmayın.

 

5. Ders: Alkol dayanıklılık testi

 

Fotoğraf: Londra'da sokaklarında sıklıkla karşınıza çıkan publar, restoranlar sayesinde içki içmek rutin bir alışkanlık haline dönüşecek. (GIE)

 

Alkolik olacağınızı söylemiyoruz, ama etrafında gezeceksiniz. Londra sokaklarında sıklıkla karşınıza çıkan publar, restoranlar sayesinde içki içmek rutin bir alışkanlık haline dönüşebilir. Mesai sonrası yorgunluk ve stres atmak için arkadaşlarla içtiğiniz biralar da dahil...

 

6. Ders: İş mi arıyorsunuz? Londra halleder

 

Fotoğraf: İşinizi mi kaybettiniz, iş mi arıyorsunuz? Londra bunu halledecektir. (GIE)

 

Bu şehirde yaşadığınız müddetçe pek çok güçlükle karşılaşacaksınız. Ama size güzel bir haberimiz var. Londra halleder. İşinizi mi kaybettiniz? Londra bunu halledecektir. Ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Sorun yok, Londra halleder.

 

7. Ders: Sabırsızlık mı? Londra onu da halleder

 

Fotoğraf: Toplu taşıma araçlarını kullanmak için beklerken geçen zaman gözünüzü korkutmasın. (GIE)

 

Metro ya da otobüs beklerken geçen zaman hayatınızın en yavaş geçen zamanı gibi gelecek. Biraz önce "Londra halleder" demiştik ya... Dert etmeyin, Londra size sabırlı olmayı da öğretecektir.

 

Ö. Aytekin (Londrali.com)
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
ABS London

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!