Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra'daki 2 Milyon Çalışan Halen Yoksulluk Sınırının Altında

Londra'daki iki milyonun üzerinde çalışan, halen yoksulluk sınırının altında yaşamaya devam ediyor.

Yardım kuruluşu Trust for London tarafından elde edilen araştırmanın sonuçlarına göre, Londra rekor miktarda bir çalışan sayısına sahip olmasına karşın, şehirdeki 2,3 milyon kişi yoksulluk içinde yaşıyor.

 

Başkentte yoksulluk içinde yaşayanların % 58'inin çalışan aileler olduğuna dikkat çekilen araştırmada, bu oranın 10 yıl önce % 44 olduğu göze çarpıyor.

 

Fotoğraf: Şehirdeki 2,3 milyon kişi yoksulluk içinde yaşıyor. (GIE)

 

Rapora göre konut maliyetleri hesaba katıldığında, yoksulluk içinde yaşayan Londralıların oranı son altı yılda %2'lik bir düşüşle % 27 oldu.

 

En Önemli Sorunlardan Biri, Gelir Eşitsizliği

 

Gelir eşitsizliği başkentin önemli sorunlarının başında yer alırken, hane halklarının en düşük gelire sahip % 20'lik bölümünün, başkent gelirinin sadece % 0,1'ine sahip olduğu ortaya çıktı.

 

Fotoğraf: Gelir eşitsizliği başkentin önemli sorunlarının başında yer alıyor. (GIE)

 

Trust for London'dan Mubin Haq, "Londra'daki kayıtlı çalışan sayısının seviyesine rağmen, yoksulluk oranları son birkaç yılda sadece çok hafif bir düşüş gösterdi. 2 milyondan fazla Londralı geçinebilmek için mücadele veriyor. Bu sayı Manchester, Liverpool, Bristol ve Newcastle'ın toplam nüfusundan bile fazla." dedi.

 

Bir An Önce Harekete Geçilmeli

 

Haq "Gerçek şu ki, pek çok şirket yeterli ödemeyi yapmıyor veya insanların ihtiyaç duyduğu güvenliği sağlayamıyor. Yoksulluğun azaltılması amacıyla ücretleri artırmak ve çalışma şartlarını iyileştirmek için harekete geçmeliyiz." şeklinde konuştu.

 

Ö. Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Trust for London, Standard
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
ABS London

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!