Icon
MenuMenü
Cart
10 saniye

REKLAM

Londra
Londrali Limited

Hemen Her Londralının Söylediği 6 Beyaz Yalan

Hayatımızda kimi insanlar vardır ki, onları düşündüğümüzde aklımızdan şöyle bir cümle geçer: "Ne onunla ne de onsuz." İşte bu cümleyi bir şehir için söylemiş olsaydık, orası kesinlikle 'Londra' olurdu.

Hem sürekli yakınılan hem de bir türlü vazgeçilemeyen bir şehir, Londra...

 

Ve bir her ne kadar eleştirip dursak da, seven yanımızın bu kaosa katlanması sağlamak için kimi zaman kendimize küçük, masum, beyaz yalanlar söylemekten geri duramıyoruz. Elbette ki tüm benliğimizle inanarak...

 

İşte, Londralıların hemen her gün kendilerini söylerken buldukları 6 beyaz yalan:

 

1. Çok Uzak Değil

Fotoğraf: Başkent gelişmiş bir metro ağına sahip. (BBC)

 

Londra'nın bir ucundan diğerine uzanan metro ağı sayesinde, aslında her yer oldukça yakın gibi görünebilir. Hatta "5 dakikada ordayım" sözünü sıkça duymuş ya da söylemiş olabilirsiniz. Ancak gerçekte yavaş ilerleyen otobüsleri ve metro istasyonlarındaki uzun ve zorlu yürüyüş mesafeleri sayesinde hiçbir zaman gerçekten 5 dakika içinde orada olamayız.

 

2. Çok Pahalı Değil

Fotoğraf: Pub ve restoranların 'happy hour'da indirimli menü seçeneklerine sahipler. (GIE)

 

'Happy Hour' diye tabir edilen, günün belli saatlerinde bizi mutlu edecek kadar indirimler yakalamak mümkündür. Ancak genellikle bu süreleri kaçırırız ve kendimizi bir kokteyle 15 Sterlin verirken buluruz.

 

3. Yarın Yemek Pişireceğim

Fotoğraf: Yarın hiç gelmez. (GIE)

 

Bir restoranda yemek, takeaway dükkanına uğramak ya da hızlıca bir sandviç hazırmak, her zaman yemek pişirmekten daha kolay gelir. Ancak biz yine de her günü, yarın yemek pişireceğimizi umarak noktalamaktan geri durmayız.

 

4. Yarın Evi Toplayacağım

Fotoğraf: Temizlik günü de hiç gelmez. (Paul Kelly)

 

Burada da 3. maddedeki durum söz konusudur. Yemek yaptığımız gün, evi de toplarız elbet. Tabii mutfakta çok yorulmadıysak... Aksi halde kesinlikle bir sonraki gün yaparız.

 

5. Yarın Spor Yapacağım

Fotoğraf: Çoğu zaman salondaki kanepenin üzerinde uyuyakalırız. (GIE)

 

Yarın yapılacaklar listesinin bir diğer daimi üyesi de spordur. Aslında spor yapmanın pek çok farklı yolu vardır. Otobüsten birkaç durak erken inip eve kadar yürümek bile yeterli olabilir. Ancak biz öyle yorgunuzdur ki, bir an önce eve gidip ayaklarımızı uzatmanın hayalini kurarız.

 

6. Londra'nın Dışında Yaşayacağım (Keşke)

Fotoğraf: Londra dışında yaşamanın hayalini kurarız. (GIE)

 

Yorkshire'daki insanlar ne kadar mutlu görünüyorlar, değil mi? Ne kadar cana yakınlar... Aslında orada yaşamak harika olabilirdi. Bunun gibi cümleleri sıkça yakınlarınıza söylüyor musunuz? Kusura bakmayın, ama bu da bir yalan. İstediğiniz kadar şikayet edin, siz Londra'yı seviyorsunuz.

 

Ö. Aytekin (Londrali.com)
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Tcca

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
İlhan Şeşen Londra Konseri

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!