Icon
MenuMenü
Cart
10 saniye

REKLAM

Londra
Londrali Limited

Başkent Sakinleri 'Kendinizi Nereli Hissediyorsunuz' Sorusuna İlginç Cevaplar Verdi

Yapılan yeni bir araştırma, Londra'da yaşayan insanlar ile ilgili ilginç bir gerçeği ortaya koydu.

Yapılan araştırmada, Londra'da yaşayan katılımcılara hangi kimliğin kendilerini tanımlamak için daha uygun olduğu sorusu soruldu. Araştırmaya göre, Londra'da yaşayanlar; kendilerini İngiltereli, Britanyalı ya da Avrupalıdan daha çok bir şehir vatandaşı olarak görüyor.

 

Kendimi Londralı Hissediyorum

 

Queen Mary Universitesi tarafından yürütülen araştırmaya katılan 1.044 yetişkinin % 46'sı kendisini Londralı olarak gördüğünü açıkladı. % 25'lik bir kısım kendini Avrupalı olarak görürken, sadece % 17'si İngiltereli, % 12'si de Britanyalı olarak gördüğü cevabını verdi.

 

Fotoğraf: 1.044 yetişkinin % 46'sı kendisini Londralı olarak gördüğünü açıkladı. (GIE)

 

Katılımcılardan her bir kimliği ne derece yoğun bir şekilde hissettiklerini 1'den 11'e kadar numaralandırmaları istendi. 7,7 ile Londralı cevabı ilk sırada yer alırken, İngiltereli 7,4, Britanyalı 6,6 ve Avrupalı 4,9 puanda kaldı.

 

Brexit Lehine Oy Kullananlar Kendilerini İngiltereli Hissediyor

 

Referandumda Avrupa Birliği'nden ayrılmak yönünde oy kullananların, 7,9 puanla kendilerini Londralılardan daha fazla oranda İngiltereli hissettikleri belirlendi. Londralı cevabını verenlerin puanı 7,7'de kaldı.

 

Fotoğraf: Referandumda Avrupa Birliği'nden ayrılmak yönünde oy kullananlar, kendilerini Londralılardan daha fazla oranda İngiltereli hissediyor. (Shutterstock)

 

18-24 yaş aralığındaki gençlerin de kendilerini Avrupalıdan çok Londralı olarak gördüğü belirlendi. Bu yaş aralığındaki gençler 8 puanla Londralı, 5,2 puanla Avrupalı cevabını verdi.

 

Londra Herkesin Ortak Noktası

 

Araştırmanın sonuçlarını değerlendiren Mile End Enstitüsü'nden Dr. Javier Sajuria, "Londra, farklı toplulukların bir arada yaşadığı bir şehir, ancak çoğu Londralının yaşı, cinsiyeti, siyasi görüşü ne olursa olsun, hepsinin ortak noktası şehre karşı hissettikleri güçlü aidiyet olgusu." şeklinde konuştu.

 

Ö. Aytekin (Londrali.com)

Kaynaklar: Standard, YouGov
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Tcca

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!