Icon
MenuMenü
Cart
10 saniye

REKLAM

Londra
İlhan Şeşen Live In London

Rüşvet Skandalıyla Gündeme Gelen Samsung'ta İstifa Kararı

Samsung'un CEO'su ve Başkan Yardımcısı Kwon Oh-hyun görevinden istifa edeceğini açıkladı.

Samsung Electronics Co. Ltd.'nin CEO'su ve Başkan Yardımcısı Kwon Oh-hyun görevinden istifa edeceğini açıkladı. 'Bay Çip' olarak bilinen Kwon, yaptığı yazılı açıklamada 'yeni bir ruh ve genç bir lider ile yeniden başlama' zamanının geldiğini belirtti.

 

İstifası Endişe Yarattı

 

Kwon'un kararı, Samsung'un bellek çipi üretiminin desteğiyle üçüncü çeyrekte rekor seviyede işletme kârı beklentisiyle aynı gün açıklandı. İstifası endişe yaratan Kwon, "Neyse ki kazancımız rekor düzeyde, ancak bu geçmişte alınan kararların ve yatırımların bir sonucu. Gelecekteki eğilimlere baktığımızda, yeni büyüme araçları bulmaya yaklaşmış olmadığımız görülüyor" dedi.

 

Fotoğraf: Samsung'un CEO'su ve Başkan Yardımcısı Kwon Oh-hyun (Reuters)

 

64 yaşındaki Kwon, Samsung Group'un iki numaralı kişisi olarak görülüyordu. Yönetim kurulu başkanı ve yöneticisi olan Kwon, bellek çipleri ve ekran üretimi de dahil olmak üzere şirketin bileşen bölümünün başında bulunuyordu.

 

Yönetimde Bir Boşluk Daha

 

Eski Samsung Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong'un rüşvet suçlamasıyla hapse mahkum edilmesinin ardından gelen bu istifa kararı, şirket yönetiminde bir boşluk oluşacağı endişelerini derinleştiriyor.

 

İçerik: Sputnik
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Tcca

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!