Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra Otobüslerinin Güzergahları, Gelir Dağılımındaki Eşitsizliği Gözler Önüne Serdi

Londra'nın gelir dağılımındaki eşitsizlik bu kez de otobüs güzergahları üzerinden değerlendirildi.

29 yaşındaki analist George Walker, başkentteki otobüs güzergahları üzerindeki gelir dağılımını gösteren uç noktaları derledi. Bu derleme için 600'den fazla otobüs güzergahından elde edilen veriler tarandı.


Elde edilen veriler ışığında, başkentin gelir dağılımı en eşit olmayan otobüs güzergahı belirlendi. Buna göre, 19 numaralı otobüsün, Finsbury Park'tan Fulham'daki Parkgate Road'a uzanan rotası ile gelir dağılımı en eşit olmayan güzergaha olduğu tespit edildi.

 

Fotoğraf: 19 numaralı otobüs, gelir dağılımı en eşit olmayan güzergaha sahip. (Arriva London)

 

19 numaralı otobüsün rotası üzerinde bulunan Chelsea'nin Markham Street durağında ortalama yıllık gelir 182 Bin Sterlinin üzerindeyken, Sloane Square'de 138 Bin Sterlin olduğu belirtildi. Güzergahın başlarındaki Islington'daki Eagle Wharf Road ile Hoxton Mintern Street'te ise yıllık gelir, 37 Bin Sterlinden düşük.

 

6 numaralı otobüste de, Mayfair'in ünlü Park Lane bölgesinde ortalama gelir 176 Bin Sterlin iken, West Kilburn'daki Neville Close ve Cambridge Road'da ise 34 Bin Sterlin olarak göze çarptı.

 

Fotoğraf: 6 numaralı otobüsün güzergahındaki gelir eşitsizliği göze çarpıyor. (Wikimedia)

 

Walker, "Şimdiye kadar sık sık otobüsle yolculuk ettiyseniz, güzergahlarının gerçekten farklı gelir dağılımlarına sahip bölgelerden geçtiğini görmüşsünüzdür." şeklinde konuştu.

 

Otobüs güzergahlarının geçtiği noktalardaki gelir dağılımı görmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

 

2,3 Milyon Çalışan Yoksulluk İçinde

 

Kısa bir süre önce yapılan bir araştırmada, Londra'da rekor sayıda kayıtlı çalışan bulunmasına rağmen, 2,3 milyon kişinin yolsulluk içinde yaşadığı ortaya çıkmıştı.

 

İçerik: Londrali.com

Kaynak: Standard
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!