Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra'da Her Ay En Az 3.500 Siber Dolandırıcılık Saldırısı Yaşanıyor

Londra'da her ay 3.500 kişinin siber dolandırıcılık saldırısına maruz kaldığı ortaya çıktı.

Scotland Yard tarafından yapılan incelemede, ayda en az 3.500 Londralının siber dolandırıcılık saldırısına maruz kaldığı belirtildi. Açıklamada, bu sayının kayıtlara geçen rakamdan çok daha fazla olabileceği, çünkü çok azının rapor edildiğinin düşünüldüğü belirtildi.

 

Çöpçatanlık Uygulamalarına Dikkat

 

Siber Dolandıcılık Birimi Başkanı Gary Miles, en çok dolandıcılık faaliyetinin, gerçekte var olmayan kiralık veya satılık evler sunan reklamlarda kendini gösterdiğine dikkat çekti.

 

Fotoğraf: Ayda en az 3.500 Londralı siber dolandırıcılık saldırısına maruz kalıyor. (Shutterstock)

 

Bir diğer dolandırıcılık yönteminin de, çöpçatanlık uygulamalarında gerçekleştiğini açıkladı. Gary Miles; insanların, çöpçatanlık uygulamaları aracılığı ile kimlik bilgilerinin alındığını ve kötü niyetle kullanıldığını dile getirdi.

 

En Az 3.500 İhbar

 

Miles, "Bu konuda ayda en az 3.500 ihbar alıyoruz, ancak bu suçların gerçekte olduğundan daha az rapor edildiğini düşünüyoruz" dedi.

 

Fotoğraf: Her yıl 5,5 milyondan fazla insan bu tür suçların kurbanı oluyor. (Shutterstock)

 

Geçtiğimiz ay çökertilen bir çetenin yüzlerce öğrencinin banka bilgilerini kullanarak 2 Milyon Sterlin değerinde sahte kontratlar düzenleyerek cep telefonu dolandırıcılığı yaptığı ortaya çıkmıştı.

 

En Popüler Suçlardan Biri

 

Online dolandırıcılık yöntemleri, şu anda Birleşik Krallık'ta en yaygın olarak işlenen suçlardan biri olarak öne çıkıyor. Her yıl 5,5 milyondan fazla insan bu tür suçların kurbanı oluyor.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Standard, Daily Trusy
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!