Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra'daki Takeaway Dükkanlarına Yeni Düzenleme Geliyor

Londra'da obezite ile mücadele kapsamında okulların 400 metre çevresinde sağlıksız ürünler satan takeaway dükkanların açılmasının yasaklanacağı açıklandı.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, ilk ve orta dereceli okulların 400 metre yakınındaki tavuk, fish&chips ve pizza satan takeaway dükkanlarının açılmasının tamamen yasaklanması gerektiğini duyurdu.

 

Sadiq Khan, ayrıca yeni bir sağlık standardının da haberini verdi. Buna göre, yeni açılacak takeaway dükkanlarından yiyeceklerini yağda kızartmak yerine, daha sağlıklı bir şekilde ızgarada ya da fırında pişirmeleri istenecek.

 

Fotoğraf: İlk ve orta dereceli okulların 400 metre yakınındaki tavuk, fish&chips ve pizza satan takeaway dükkanlarının açılmasının tamamen yasaklanacak. (GIE)

 

Belediye Başkanı Khan, Londra'daki çocukların % 40'ının ilkokulu bitirene kadarki süreçte obez ya da aşırı kilolu olduğuna dikkat çekti.

 

Okulların Çevresinde Sağlıklı Bir Besin Ortamı

 

Halk Sağlığı Kurumu'ndan Dr. Yvonne Doyle, "Bu proje, okullarımızın çevresinde daha sağlıklı bir besin ortamı oluşturacak ve böylelikle sağlıksız besinler artık çocuklar için okullarına en yakın seçenek olmayacak." dedi.

 

Fotoğraf: Aşırı kilolu çocuklar, yetişkinler gibi tip 2 diyabet, kalp rahatsızlığı ve felç riski ile karşı karşıya. (PA)

 

Barking and Dagenham, Islington ve Waltham Forest gibi ilçelerde hali hazırda okulların yakınında açılan takeaway dükkanlarında çeşitli önlemler alınıyor.

 

Çocuklar Da Risk Altında

 

Aşırı kilolu çocuklar, hastalıkları nedeniyle kimi zaman okula gidemiyor ve yetişkinler gibi tip 2 diyabet, kalp rahatsızlığı ve felç riski ile karşı karşıya kalıyor.

 

İçerik: Londrali.com
Kaynaklar: Telegraph, Standard
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!