Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

General Electric, Birleşik Krallık'ta 1000 Personelini İşten Çıkarmaya Hazırlanıyor

Merkezi ABD’de bulunan enerji devi General Electric (GE), küresel operasyonlarından toplam 12 bin kişinin işten çıkarılmasına karar verildiğini açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, küresel enerji operasyonlarında çalışanlarının toplam % 18’lik kısmını oluşturan 12 bin kişinin işten çıkarılmasına karar verildiği bildirildi. İşten çıkarmaların yaklaşık 1.100 kişilik kısmının Birleşik Krallık'taki operasyonlarını kapsamasının planlandığı belirtildi.

 

Fosil Yakıtlara Talep Azaldı

 

Açıklamada şirketin toplu işten çıkartma kararının fosil yakıtlara olan talebin azalması yoluyla ortaya çıkan zorlu koşullar nedeniyle verildiği kaydedildi.

 

Fotoğraf: İşten çıkarmaların yaklaşık 1.100 kişilik kısmının, Birleşik Krallık'taki operasyonları kapsaması planlanıyor. (GIE)

 

Şirket, 2018 yılı içerisinde mali pozisyonunu güçlendirmek için yaklaşık 1 Milyar Dolar seviyesinde tasarruf gerçekleştirmeyi hedefliyor.

 

Geleneksel Enerji Piyasaları Zayıfladı

 

Açıklamada, "Doğalgaz ve kömür dahil olmak üzere geleneksel enerji piyasaları zayıfladı. Bu karar bizim için acı verici, ama gerekliydi." ifadesine yer verildi. 

 

Gökhan Kurtaran (AA)
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Tcca

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!