Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Randevusuna Gitmeyen Hastaların NHS'e Maliyeti Dudak Uçuklattı

Geçtiğimiz sene sadece İngiltere'de hastane randevularına gitmeyen hastaların NHS'e (Ulusal Sağlık Hizmeti) maliyetinin 1 Milyar Sterlin olduğu belirtildi.

Hastaların gitmediği her bir randevunun maliyeti 120 Sterlin olarak hesaplanırken, bu tutara hastane personeline ödenen saatlik ücretinin hesaplanmasıyla ulaşıldığı öğrenildi. Açıklanan tutarın 990 bin katarakt ameliyatı veya 279 bin kalça protezi ameliyatına denk geldiği bilgisi paylaşıldı.

 

Geçtiğimiz yıl Acil Servis'e gelen 9 milyon kişinin ise, tedavi edilmesine ihtiyaç duyulmadan geri gönderildiği açıklandı.

 

111 Numaralı Telefon Aranabilir

 

NHS İngiltere'den Prof. Jane Cummings, "İnsanlar NHS'in içinde bulunduğu finansal kriz karşısında onu nasıl kullanmaları gerektiğini düşünmeliler. Verilen randevulara gitmeleri bunun için küçük ama etkili bir yoldur. Üstelik şimdi tavsiye vermek ve rehberlik etmek için 111 numaralı telefonun ucunda daha çok doktor ve hemşire bulunuyor " dedi.

 

Fotoğraf: Geçtiğimiz sene Acil Servis'e gelen 9 milyon kişi, tedavi edilmesine ihtiyaç duyulmadan geri gönderildi. (PA)

 

NHS İngiltere Başkanı Simon Stevens ise, NHS'e ayrılmış olan 110 Milyar Sterlinlik bütçenin yeterli olmadığını dile getirerek, bu fonun yükseltilmesi talebinde bulundu. NHS'in sağlık ve bakım standartlarını korunması için 2018 yılında 4 Milyar Sterlinlik ek bütçeye ihtiyaç duyulduğu açıklandı.

 

Sağlık Bakanı Hunt'ın Önerisi Reddedilmişti

 

Sağlık Bakanı Jeremy Hunt, 2018 yılında randevusuna gitmeyen hastalardan masrafın alınması önerisinde bulunmuş, ancak dönemin başbakanı David Cameron bu teklifi reddetmişti.

 

İçerik: Londrali.com
Kaynaklar: Independent, Daily Mail, Telegraph
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!