Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Birleşik Krallık'ta En Çok Boşanmanın Gerçekleştiği Dönem Belli Oldu

Birleşik Krallık'ta Noel tatilini dönüşü en çok boşanmanın ocak ayında yaşandığı ortaya çıktı.

Birleşik Krallık’ta avukatların '8 Ocak' tarihini, Noel ve yılbaşı döneminden sonra, 'Boşanma Günü' olarak adlandırdıkları belirtildi. Birleşik Krallık’ın en büyük ilişki derneklerinden biri olan Relate, ocak ayında evlilik veya uzun vadeli bir ilişki ile ilgili aldığı telefon görüşmelerinin Noel dönemi boyunca zirveye ulaştığını açıkladı.

 

Ayrıca boşanma destek servisi Amicable tarafından analiz edilen verilere göre, ocak ayında 40.500’den fazla kişinin internet üzerinde boşanma ile ilgili arama yapması bekleniyor.

 

Fotoğraf: Birleşik Krallık’ta her beş kişiden biri, sıkıntılı bir ilişkide. (GIE)

 

Cardiff merkezli Lux firmasının kurucusu Charlotte Leyshon, ocak ayında Noel’in ardından işe geri döndüklerinde boşanma davalarında büyük bir artış gördüklerini söyledi. Relate’in CEO’su Chris Sherwood ise, "Gerçek şu ki, ocak ayında aldığımız çağrıların çoğu, mevcut ilişkilerinde zaten gerginlik yaşayan çiftlerin Noel döneminde kriz noktasına gelmesinden kaynaklanıyor" dedi.

 

Her 5 Kişiden 1'i İlişkisinde Problemler Yaşıyor

 

Birleşik Krallık’ta her beş kişiden birinin sıkıntılı bir ilişkide olduğunu belirten Sherwood, "Partneriyle anlaşamayan herkesi olabildiğince erken destek aramaya davet ediyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

 

İçerik: Karnaval
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!