Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Avustralya Gribinden Sonra, Şimdi De Fransa Gribi Yolda

Tüm Britanya'yı etkisi altına alan Avustralya gribinin ardından, yeni bir virüs dalgasının daha yolda olduğu belirtildi.

Fransa, ölümcül Avustralya gribi virüsünden farklı olarak, yeni bir salgın ile savaşmakta olduğunu duyurdu.

 

Yaşanan gelişme karşısında, NHS (Ulusal Sağlık Servisi) çalışanlarına, Fransa gribi olarak nitelendirilen yeni virüse karşı grip aşısının yapılmasının önerildiği açıklandı. Sunday Telegraph'ta yer alan haberde, hali hazırda Britanya'daki bazı hastanelerde her üç çalışandan en az birine bu aşının uygulandığı bilgisine yer verildi.

 

Avustralya Gribinden Daha Etkili

 

Britanya'da son dönemde yoğun bir şekilde kendini gösteren Avusturalya gribine kıyasla, Fransa'da ortaya çıkan yeni virüsün çok daha etkili olduğu belirtildi.

 

Fotoğraf: Fransa gribinin Britanta topraklarına ulaşması ihtimaline karşı, NHS çalışanları aşılanmaya başladı. (GIE)

 

Alınan bilgilere göre, 2017 yılının son haftasında yaklaşık 11.500 kişinin benzer şikayetlerle Fransa'daki hastanelere ve acil servislere başvurduğu öğrenildi. Fransa Sağlık Bakanı Agnes Buzyn ebeveynlere, gribe yakalanan çocuklarını okula göndermemeleri çağrısında bulundu.

 

31 Kişi Hayatını Kaybetti

 

Kasım ayından bu yana Fransa'da en az 31 kişinin hayatını kaybettiği düşünülürken, grip salgınının Fransa ve Hollanda ile sınırı bulunan İsviçre'de de etkili olduğu rapor edildi.

 

İçerik: Londrali.com
Kaynaklar: Telegraph, Mirror, Daily Star
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Tcca

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!