Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

BAFTA Ödülü Adayları Açıklandı

Oscar Ödülleri'nin dengi olarak da bilinen Britanya Film ve Televizyon Sanat Akademisi (BAFTA) ödüllerinin adayları açıklandı.

Prestijli BAFTA Ödülleri, Oscar için en önemli göstergelerden biri olarak değerlendiriliyor. BAFTA, sadece İngiltere yapımı olanlardan değil, tüm İngilizce filmler arasından kazananlarını belirliyor.

 

Bu seneki adaylar arasında en çok öne çıkan film, Guillermo del Toro yönetmenliğindeki 'Suyun Sesi' oldu. 'Suyun Sesi', en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi senaryo da dahil olmak üzere toplam 12 farklı kategoride aday gösterildi.

 

Fotoğraf: Suyun Sesi (AP)

 

Kendinden bahsettiren bir diğer film 'Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri' olarak öne çıktı. Martin McDonagh yönetmenliğinde çekilen kara mizah türündeki film, kızının cinayetini çözmek isteyen bir annenin hikayesini anlatıyor. 'Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri', BAFTA'da 9 farklı kategoride aday gösterildi.

 

Fotoğraf: Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri (AP)

 

9 kategoride aday gösterilen bir diğer film ise, İkinci Dünya Savaşı yıllarında Başbakan olan Winston Churchill'in Hitler'e karşı verdiği mücadeleyi anlatan 'En Karanlık Saat' oldu.

 

Fotoğraf: En Karanlık Saat (AP)

 

BAFTA Ödülleri'ni kazanan filmler, Oscar Ödülleri'nden iki hafta önce, 18 Şubat tarihinde açıklanacak.

 

İçerik: Euronews

Anket
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!