Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

NHS'te Yaşanan Kriz 4 Milyon Kişiyi Doğrudan Etkiledi

Yapılan bir ankete göre, NHS (Ulusal Sağlık Servisi) bünyesinde yaşanan iptaller ve uzun bekleme sürelerinden 4 milyon insanın doğrudan etkilendiği ortaya çıktı.

Kamuoyunun çoğunluğunun (% 65) hükümetin NHS üzerindeki baskıyı doğru yöntemediğini düşündüğünün belirlendiği ankette, iptaller ve uzun bekleme sürelerinin 4 milyon kişiyi doğrudan etkilediği belirtildi.

 

Bütün rutin operasyonların şubat ayına kadar durdurulduğu ifade edilirken, 55 bin ameliyatın bekletildiği açıklandı. Takip amaçlı verilen randevular ise azaltıldı.

 

Fotoğraf: NHS bünyesinde yaşanan iptaller ve uzun bekleme sürelerinden 4 milyon insanın doğrudan etkilendi. (GIE)

 

Sağlık kampanyası grubu olan 38 Degress tarafından gerçekleştirilen ankette, her 10 kişiden birinin (4 milyona eşdeğer) bu kısıtlamalardan etkilenmiş durumda olduğu gözler önüne serildi.

 

38 Degrees'ten Trish Murray, "NHS'in yaşadığı bu kriz, kaçınılmaz olan ya da bir kaza değildir. Bu, hükümet tarafından yapılan seçimlerden kaynaklanmaktadır. Bu anket ise, halkın bu konuda kimi suçlu bulduğunu tam olarak gösteriyor." dedi.

 

Fotoğraf: Evelyn Johnson-Smith isimli bebeğin kalp ameliyatı beş kez ertelendi. (SWNS)

 

Bir yaşındaki Evelyn Johnson-Smith isimli bebeğin hayati önem taşıyan kalp ameliyatının beş kez ertelendiğinin ortaya çıkmasının ardından NHS bünyesinde yaşanan iptaller ve gecikmeler yeniden gündeme taşındı.

 

5 Hafta Sonra Ameliyat Olabildi

 

Kalbinde bir delik ile dünyaya gelen Evelyn'in, 14 Kasım'a kadar ameliyat olması gerekirken, yaşanan iptaller nedeniyle ameliyatı 22 Aralık'ta gerçekleştirilebildi.

 

Haber: Londrali.com

Kaynak: Mirror
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!