Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Grip Salgını Nedeniyle Britanya'da Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 200'ü Geçti

Bu kış Britanya'da grip salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 231'e yükseldi.

Halk Sağlığı Kurumu'ndan (PHE) yapılan açıklamada, İngiltere'de grip kaynaklı sebeplerle 193 kişi hayatını kaybederken, İskoçya ve Kuzey İrlanda'da ise 38 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

 

Avustralya ve Japonya'dan Britanya'ya sıçrayan virüsün azaldığına dair işaretler görüldüğü dile getirilirken, virüsün 2010/11 kışında görülen seviyeden daha az seviyede bir salgına sebep olduğu bilgisi eklendi.

 

Virüslerin Karışımı Bir Tür

 

PHE'den Richard Pebody "Virüsün dolaşımının dengeli bir şekilde sürdüğüne dair işaretler var. Geçtiğimiz kış Birleşik Krallık ve Avustralya'da görülen A (H3N2) ve B virüslerinin de dahil olduğu bir karışım ile karşı karşıyayız." dedi.

 

Fotoğraf: Grip vakaları nedeniyle halen pek çok kişi acil servislere gelmeye devam ediyor. (GIE)

 

Ancak sağlık kurumu Royal College of GP açıklamasında; Londra, Midlands ile doğu bölgelerinde virüsün etkisinde artış yaşandığı vurgulandı.  Royal College of GP'den Prof. Kamila Hawthorne "İngiltere genelindeki grip vakalarının sayısının azaldığını görüyoruz. Bu iyi bir haber. Ancak az sayıda da olsa Londra, Midland ve doğu bölgelerinde geçen hafta artışlar yaşandı." şeklinde konuştu.

 

Yoğun Bakımda Tutulan Hastalarda Düşüş


Grip salgını nedeniyle hastanede tedavi gören hastaların oranının % 7 düştüğü ve geçtiğimiz hafta yoğun bakımda tutulan hastaların oranının ise % 26 oranında azaldığı belirtildi. Ancak NHS England, grip vakaları nedeniyle halen pek çok kişinin acil servislere gelmeye devam ettiğini dile getirdi.

 

İçerik: Londrali.com
Kaynaklar: Daily Mail, Guardian
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!