Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Genç Sürücülerin Gece Saatlerinde Araç Kullanması Yasaklanacak

Birleşik Krallık'ta genç sürücülerin geceleri araç kullanmasının yasaklanacağı açıklandı.

Yeni uygulama kapsamında, 17 - 24 yaşları arasındaki yeni sürücülerin sınavlarını geçtikten sonra iki yıla kadar gece saatlerinde araç kullanmasının yasaklanacağı belirtildi.

 

Yasağın yürürlüğe konmasıyla, trafik kazalarında hayatını kaybeden genç sürücülerin sayısının azaltması amaçlanırken, Birleşik Krallık yollarında yaşanan trafik kazaların yaklaşık % 25'e 17-24 yaşları arasındaki gençlerin karışmış olduğu bilgisi hatırlatıldı.

 

Başbakan May Açıklama Yaptı

 

Başbakan Theresa May tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, deneme süresinin gözden geçirileceğini duyuruldu. 

 

Fotoğraf: 17 - 24 yaşları arasındaki yeni sürücülerin sınavlarını geçtikten sonra iki yıla kadar gece saatlerinde araç kullanması yasaklanacak. (PA)

 

Yeni genç sürücülerin iki yıl boyunca sürücülerin alkol sınırlarının da düşürüleceği açıklandı. Buna göre, sürücülerin alkollü bir içki içtikten sonra araç kullanmasının tamamen yasaklanacağı belirtildi.

 

Diğer Ülkelerde De Uygulanıyor

 

Benzer bir uygulamanın Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD'de uygulandığına dikkat çekilirken, bu ülkelerde yeni sürücülerin denetim altındalarsa, 25 yaşından küçük olan kişileri araçlarına almalarına ve gece saatlerinde araç kullanmalarına izin verilmediği açıklandı.

 

İçerik: Londrali.com
Kaynaklar: Express, Mirror, Daily Mail
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!