Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Dünyanın En Eski Manavı İngiltere'de

Dünyanın en eski manavı, 1610 yılında inşa edilen binada yer alan 130 yıllık Jackson’s County Fruit Stores...

İngiltere'nin West Midlands bölgesindeki Stafford'da bulunan Jackson’s County Fruit Stores isimli işletme, bugün tam 130 yaşında ve dünyanın en eski manavı olarak biliniyor. Ancak bu tarihi manav yakında kepenklerini kapatmak üzere.

 

Fotoğraf: İngiltere'nin West Midlands bölgesindeki Stafford'da bulunan Jackson’s County Fruit Stores isimli işletme, bugün tam 130 yaşında. (SWNS)

 

Manavın bulunduğu binanın 1610 yılında inşa edilirken, işletme ise 19. yüzyılın sonlarından beri aynı aile tarafından hizmet veriyor.

 

Fotoğraf: İşletme 19. yüzyılın sonlarından beri aynı aile tarafından hizmet veriyor. (SWNS)

 

Manavda patates, elma, armut gibi ürünlerden egzotik Tayland ve Karayip meyve sebzelerine kadar çok sayıda çeşit bulunuyor.

 

Fotoğraf: Manavda patates, elma, armut gibi ürünlerden egzotik Tayland ve Karayip meyve sebzelerine kadar çok sayıda çeşit bulunuyor. (SWNS)

 

İşletmenin açıldığı günden bu yana, Jackson’s County Fruit Stores; 6 kral, 35 başbakan ve iki dünya savaşı görmüş durumda. Ancak işletmenin son sahibi Brenda Jackson'ın süpermarketler ve online alışveriş rekabetine dayanamaması sonucu emekli olmaya karar vermesiyle, manav 31 Mart'ta kepenklerini kapatmış olacak.

 

Fotoğraf: Ancak işletmenin son sahibi Brenda Jackson emekli olmak üzere. (SWNS)

 

Jackson, "Bu manav hayatımın çok önemli bir parçasıydı, sanki her zaman orada olacak gibi hissettiriyor. Onu miras olarak aldıktan sonra, burada uzun yıllar boyunca çalışacağımı biliyordum. Aslında sahip olduğum tek işti. Çalışmaya başladığım ilk günü hatırlıyorum da, çok gergindim ve işleri öğrenmem uzun zamanımı almıştı." şeklinde konuşuyor.

 

Fotoğraf: Jackson'ın emekli olduktan sonra bu tarihi binayı 450 Bin Sterline satmayı planladığı belirtiliyor. (SWNS)

 

75 yaşındaki Jackson, "Bu manav benim hayatımdı Ama yıllar boyunca çok şey değişti. Süpermarketler ve internet ile rekabet etmek ise kaçınılmazdı. İnsanlar için alışveriş artık için başka yerlere gidiyorlar" diyor.

 

Jackson'ın emekli olduktan sonra bu tarihi binayı 450 Bin Sterline satmayı planladığı belirtiliyor.

 

İçerik: Londrali.com
Kaynaklar: Mirror, Express
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!