Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Facebook Artık Yaşlılara Hitap Ediyor

İngiltere’de yapılan bir araştırma, gün geçtikçe nüfusu yaşlanan sosyal medya devi Facebook’un en büyük krizini ortaya çıkarttı.

14 yıldan beri insanların iletişim kurmak ve kendilerini ifade etmek için kullanmakta olduğu sosyal medya devi Facebook'un nüfusunun yaşlandığı belirtildi.

 

İngiltere’de yapılan bir araştırmanın sonucu, her şirketin korkulu rüyası olan genç kitle sıkıntısının Facebook’u da etkisi altına aldığını gösterdi. Facebook'un sadece İngiltere’de 2017’ye kıyasla 2018’e 700.000 genç üyeden yoksun başladığı belirtildi.

 

Facebook Kullanıcılarının % 55'i Yaşlı

 

Yaşlı kullanıcıların İngiltere’de % 55’lik dilimini oluşturduğu dağılım, büyük bir demografik krizi gün yüzüne çıkarttı. 2012’de Facebook’un 1 Milyar Dolara satın aldığı Intagram gibi hizmetleri başarılı olsa da, şiketin çıkış noktası olan ana hizmeti Facebook'un düşüşte olduğu ifade edildi.

 

Fotoğraf: Facebook sadece İngiltere’de 2017’ye kıyasla 2018’e 700.000 genç üyeden yoksun kaldı. (GIE)

 

Araştırma şirketi EMarketer’in kıdemli analisti Bill Fisher "Facebook'un bir gençlik sorunu var. Bu sonuçlar, uzun yıllardır ortaya atılan teorilerin bir göstergesidir. Şirket şimdiye kadar yalnızca Instagram ile gençleşmeye güvenebildi. Genç kitlenin en çok kullandığı rakip platform ise Snapchat. Artık genç kullanıcıların dev sosyal ağların tahtını sallamaya başladığı Snapchat gibi oluşumlar var” açıklamasında bulundu.

 

Snapchat'e İlgi Arttı

 

Araştırmaya göre Facebook’un bir türlü kazanamadığı genç kullanıcılar, son 3 yılda Snapchat’e karşı iki kat daha çok ilgili davranıyorlar. Yaşlı insanların Facebook’u kullanma nedenleri arasında en çok genç kalmak ve genç hissetme güdüsü yer alıyor. Aynı zamanda video ve fotoğraflarla ebeveyni oldukları çocuklarını ya da torunlarını takip etme isteği, yaşlı kullanıcıların platforma dahil olmalarını sağlıyor.

 

Şahin Kılınç (Webtekno)
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!