Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra'daki Evsiz Ailelerin Sayısındaki Artış Ürkütücü Boyutlara Ulaştı

Başkentin çeşitli bölgelerinde yapılan araştırma evsizlik sorununun gerçek boyutunu ortaya çıktı.

Shelter tarafından yapılan araştırmada, Kensington and Chelsea'deki 10.705 aileden 1.441'inin geçici evlerde veya ev olarak nitelendirilemeyecek şekilde güvensiz konaklama yerlerinde yaşadığı açıklandı. Westminister'da bu sayı her 8 aileden bir olarak değişirken, Haringey'de ise her 12 ailede bir olduğu görüldü.

 

Londra'da Her 24 Aileden Biri Evsiz

 

Londra genelinde her 24 aileden birinin geçici konutlarda yaşadığı ve 44.260 ailenin evsiz olarak sınıflandırıldığı öğrenildi. Shelter'dan yapılan açıklamada, bu durumun son beş yılda % 46 oranında artış gösterdiği bilgisi paylaşıldı.

 

Fotoğraf: Kensington and Chelsea'deki 10.705 aileden 1.441'i evsiz. (PA)

 

Shelter Ceo'su Polly Neate, "Londra'daki her 24 aileden birinin evsiz olduğunu bilmek şok edici. Evebeynleri, çocuklarını yetiştirmek zorunda kaldıkları sıkışık barınaklardan kurtarmak için yardım etmeye çalışıyoruz." dedi.

 

Sosyal Konutların Sayısı İki Katına Çıkarılacak

 

Kensington and Chelsea Belediyesi'nden bir sözcü ise yaptığı açıklamada, "Londra'nın en kalabalık ve pahalı ilçelerinden biri olmasına rağmen, sosyal konutların sayısını artırma çalışmalarımızı iki katına çıkararak evsizliğe karşı önlem almak ve mücadele etmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz." dedi.

 

İçerik: Londrali.com
Kaynaklar: Shelter, Standard
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Tcca

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!