Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Google Artık Kullanıcılarına Gelen Mesajlara Kendi Cevap Verecek

Google; WhatsApp, Facebook gibi popüler mesajlaşma uygulamalarına akıllı yanıtlama sistemini getiriyor.

Google’ın deneysel ürünler üreten bölümü Area 120, mesajlaşma uygulamaları arasında çok popüler olacak bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu.

 

WhatsApp, Facebook Messenger, Line, Google Allo gibi mesajlaşma uygulamalarına sunulacak yeni bir özellik olan 'Akıllı Yanıtlama'nın, gerekli durumlarda istenilen kişiye anlık mesajlar atılmasına olanacak sağlayacağı açıklandı.

 

Fotoğraf: Yeni özelliğin ne zaman kullanılmaya başlanacağı henüz bilinmiyor. (GIE)

 

Area 120 tarafından gönderilen bir test davetiyesiyle ortaya çıkan yeni özellik, WhatsApp, Facebook Messenger gibi üçüncü parti uygulamalar için geliştiriliyor. Android’e özel bir özellik olacağı tahmin edilen 'Akıllı Yanıtlama' sisteminin, ilerleyen dönemde iOS cihazları için de yapılması bekleniyor. Ancak yeni özelliğin ne zaman kullanılmaya başlanacağı henüz bilinmiyor.

 

Akıllı Yanıtlama Nedir?

 

WhatsApp gibi popüler mesajlaşma uygulamaları ile uyumlu çalışacak akıllı yanıtlama özelliği, mesaj yazmak için müsait olmadığınız durumlarda sizin için mesajları cevaplayacak. Örneğin, "Eve ne zaman geliyorsun?" gibi bir soruya, bulunduğunuz konuma göre ne kadar sürede geleceğinizi yazmanızı sağlayacak akıllı yanıtlama özelliği, fotoğrafları sizin zevkinize göre yorumlayabilecek.

 

Gürhan Kulaklı (Webtekno)
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Tcca

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!