Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Dondurucu Soğuklarda Evsiz Birini Gördüğünüzde Ne Yapmalısınız?

Birleşik Krallık hafta başından beri dondurucu soğuklar ile mücadelesini sürdürürken, gözler sokaklarda yaşayan insanlara çevrildi.

Pazartesi gününden beri aralıklarla yağan kar nedeniyle, Birleşik Krallık zor günler geçirirken, sokakta yaşayan insanlar için bu durum ölümcül sonuçlara yol açabiliyor.

 

Sokakta yaşayan bir insan gördüğünüzde ona sıcak bir içecek veya yiyecek alarak yardımcı olmak isteyebilirsiniz. Ancak soğuk havalarda onların asıl ihtiyaç duydukları, ısınabilecekleri sıcak bir yer olacaktır.

 

Fotoğraf: Aralıklarla yağan kar nedeniyle, Birleşik Krallık zor günler geçirirken, sokakta yaşayan insanlar için bu durum ölümcül sonuçlara yol açabiliyor. (GIE)

 

Evsizlere yardım eden bir organizasyon olan StreetLink, bu hafta Londra'da açılan barınakları ile sokakta yaşayan insanlara sıcak bir yer imkanı sunuyor.

 

Evsiz İnsanlara Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

 

Evsiz bir kişiye yardım etmenin en kolay yolu, İngilere ve Galler'de faaliyet gösteren StreetLink'e ulaşarak, onları nerede ve ne zaman gördüğünüzü bildirmektir. Böylece StreetLink gönüllüleri, onları alıp sıcak barınaklara götürebilirler. Yardım kurumunun gönüllüleri her akşam evsizlere sıcak bir yatak sunabilmek için devriye geziyor.


StreetLink'e Nasıl Ulaşabilirsiniz?

 

StreetLink'e www.streetlink.org.uk üzerinden ulaşabileceğiniz gibi, uygulamasını cep telefonlarınıza da yükleyebilirsiniz. 24 saat arayabileceğiniz telefon numaraları ise, 0300 500 0914.

 

Fotoğraf: Yardım kurumunun gönüllüleri her akşam evsizlere sıcak bir yatak sunabilmek için devriye geziyor. (GIE)

 

Web sitesinden veya cep telefonunuzdaki aplikasyon üzerinden StreetLink'e ulaştığınızda, bir form doldurarak sokakta yaşayan kişiyi gördüğünüz zamanı ve tam olarak yerini bildirmeniz amaçlanıyor. Mümkün olduğunca fazla ayrıntı vermek ise, o kişinin bulunmasını daha da kolaylaştırıyor.

 

İçerik: Londrali.com
Kaynaklar: Independent, Mirror, Guardian
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!