Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Birleşik Krallık'tan Türkiye'ye 'İleri Tarihli Vize' Sürprizi

Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu'ndan yapılan açıklamada, Birleşik Krallık’a yapılacak seyahatler için üç ay önce başvuru yapılabileceği ve vize süresinin seyahat vaktiyle birlikte başlayacağı bilgisi verildi.

Birleşik Krallık, topraklarını ziyaret edecek Türkiye vatandaşlarının seyahatlerinden üç ay önce vize başvurusu yapmalarına imkan veren uygulamasını teşvik amacıyla #BEATThePeak (Yoğun Başvuru Dönemini Atlatın) kampanyası başlattı.

 

İleri Tarihli Vize

 

Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Bürosu'nun 'ileri tarihli vize' hizmeti ile başvuru sahipleri seyahat tarihlerinden üç ay önce başvurularını yapsalar da, vizeleri seyahat tarihleri itibariyle başlayacağı için herhangi bir hak kaybına uğramayacak.

 

Fotoğraf: Birleşik Krallık’a yapılacak seyahatler için üç ay önce başvuru yapılabilecek, vize süresi ise seyahat vaktiyle birlikte başlayacak. (GIE)

 

Bu hizmet sayesinde vatandaşlar yoğun başvuru dönemleri dışında vize başvurusunda bulunabilecek ve Vize Başvuru Merkezleri'nde yoğunluğa takılmadan daha fazla randevu tarihi seçeneğinden faydalanabilecekler.

 

Vize, Seyahat Tarihi İle Birlikte Başlayacak

 

Uygulamayla, Birleşik Krallık'a seyahat edecek olan Türkiye vatandaşları seyahat edecekleri tarihte vizelerini başlatma imkanına sahip olacaklar. Örneğin, haziran ayında seyahat edecek olan kişiler, başvurularını mart ayında yapabilecek ve vizeleri haziran ayındaki seyahat günlerinden itibaren başlamak üzere yine 6 ay geçerli olacak.

 

İçerik: Bora Erdin
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!