Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Kraliyet Ailesi 'Milletler Topluluğu Günü' İçin Bir Araya Geldi

Her yıl 12 Mart'ta kutlanan 'Milletler Topluluğu Günü' (Commonwealth Day) ülkenin siyasi figürlerini ve Kraliyet Ailesi'ni Londra'da bir araya getirdi.

Westminster’daki Aziz Peter Kilisesi’nde düzenlenen resepsiyona Başbakan Theresa May'in yanı sıra, Kraliçe II. Elizabeth, Prens William, Kate Middleton, Prens Harry ve Meghan Markle katıldı. Yapılan tören Kraliçe’nin Markle ile birlikte katıldığı ilk resmi etkinlik oldu.

 

Fotoğraf: Yapılan tören Kraliçe’nin Markle ile birlikte katıldığı ilk resmi etkinlik oldu.(AP) 

 

Kraliçe II. Elizabeth, Prens William ve gelecek ay doğum yapması beklenen hamile eşi Kate Middleton, Prens Harry ve nişanlısı Meghan Markle, Londra’daki 'Milletler Topluluğu Günü'nü kutlamak için bir araya geldi.

 

Fotoğraf: Markle, törende okul çağındaki çocuklarla sohbet etti. (AP)

 

Markle, törende okul çağındaki çocuklarla sohbet etti. Küçük bir hayranın Prens Harry ile yapılacak düğünü hakkındaki soruya, "Büyük gün için çok heyecanlıyım" yanıtını verdi.

 

Fotoğraf: Törene Başbakan Theresa May de katıldı. (GIE)

 

Kraliyet ailesinin veliahtı Prens Harry ile ABD’li oyuncu Meghan Markle’ın 2 bin 640 davetlinin katılacağı düğün töreni 19 Mayıs’ta St. George's Şapeli'nde gerçekleşecek.

 

Fotoğraf: Prens Harry ile ABD’li oyuncu Meghan Markle 19 Mayıs'ta evleniyor. (GIE) 

 

Milletler Topluluğu, geçmişte Britanya İmparatorluğu'nun parçası olan devletler ile sonradan katılmış devletlerin oluşturduğu uluslararası bir koalisyon olarak tanımlanıyor.

 

Kaynak: NTV
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!