Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Tren İstasyonlarındaki Tuvaletlerde Para Ödeme Dönemi Sona Eriyor

Network Rail'den yapılan açıklamaya göre, 2019 yılından itibaren istasyonlarındaki tuvaletler için ödenen ücret sona erecek.

BBC tarafından elde edilen rakamlara göre, Network Rail, son mali yılında istasyonlarındaki tuvaletleri kullanan kişilerden 4,8 Milyon Sterlinlik gelir elde etti.

 

İcra Kurulu Başkanı Mark Carne, "Network Rail'in görevi insanların hayatlarıı kolaylaştırmak olmalı, zorlaştırmak değil. İnsanların bir rahatsızlık duyduklarında cezalandırılması çok yanlış." şeklinde konuştu. 

 

Net Bir Tarih Açıklanmadı

 

Network Rail, kesin bir tarih vermemekle birlikte, 2019 yılı içinde istasyonlarında kullanılan tuvaletler nedeniyle artık ücret ödenmeyeceğini duyurdu.

 

Fotoğraf: Ücretler 30 ila 40 peni arasında değişiyor. (SecretLdn)

 

Hali hazırda Londra, Leeds, Glasgow, Manchester, Liverpool ve Edinburgh şehirlerindeki istasyonlarda ödenen ücretler 30 ila 40 peni arasında değişiyor.

 

Tuvaletleri için ücret alınan istasyonlar arasında Londra'daki King's Cross, Euston, Liverpool Street, Paddington ve Waterloo'nun yanı sıra Liverpool Lime Street, Leeds, Manchester Piccadilly, Edinburgh Waverley ve Glasgow Central istasyonları yer alıyor.

Ö.Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: SecretLdn, BBC
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!