Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Sessizliğe Gömülen Tarihi Big Ben'in Son Durumu Görenleri Şaşırttı

Bir süredir bakım ve restorasyon çalışmaları devam eden Big Ben Saat Kulesi'nin akrep ve yelkovanının söküldüğü görüldü.

Geçtiğimiz ağustos ayında son kez çaldıktan sonra, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sessizliğe gömülen Big Ben saat kulesinin akrep ve yelkovanının çıkarıldığı belirtildi.

 

Çalışmanın Dört Yıl Sürmesi Bekleniyor

 

Dört yıl sürmesi beklenen bakım ve onarım çalışması kapsamında yerinden çıkarılan akrep ve yelkovanın, orijinallerinin bakım çalışması sürerken, geçici olanlarıyla değiştirileceği açıklandı.

 

Fotoğraf: Bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sessizliğe gömülen Big Ben saat kulesinin akrep ve yelkovanının çıkarıldı. (GIE)

 

Big Ben saat kulesinde yapılan çalışmanın maliyetinin 29 Milyon Sterlin ile 45 Milyon Sterlin arasında olacağı açıklanmıştı, ancak yapılan son açıklamaya göre 61 Milyon Sterlini bulması bekleniyor.

 

157 Yıldır Hizmet Veriyor

 

Birleşik Krallık parlamentosuna ev sahipliği yapan Westminster Sarayı'nın parçası olan Big Ben saat kulesi, 157 yıldır Londralılara hizmet veriyor.

 

Fotoğraf: Bakım ve onarım çalışmasının maliyetinin 61 Milyon Sterlini bulması bekleniyor. (GIE)

 

2 bin 600 metreküp tuğla ve 850 metreküp taş kullanılarak 13 yılda inşa edilen kule, 1856 yılında tamamlanırken saat ve çanlar ise 1859 yılında hizmete girmişti.

 

Ö. Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Daily Mail, BBC, Metro
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!