Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Dünyanın En Pahalı Plakasını Satmaya Hazırlanıyor

Bir Mercedes Benz’e takılı olan 'F1' numaralı plaka için talep edilen 14,7 Milyon Sterlini ödeyecek bir alıcı bulunursa, dünyanın en pahalı plakası satılmış olacak.

İngiltere'de yaşayan Afzal Khan isimli kişinin 2008 yılında Essex İlçe Meclisi’nden 375 Bin Sterline satın sahip olduğu plaka için, bugün tam 14,7 milyon Sterlin talep ettiği belirtildi.

 

'F1' yazılı plakayı 10 yıl önce satın aldığında, herkesin kendisine güldüğünü söyleyen Khan, plakanın 104 yıldır Meclis’in elinde bulunduğunu ve o dönemde kimsenin ilgi göstermediği söyledi. Fakat Khan, koleksiyonerlerin plakaya ilgi duyacağını biliyordu ve bu nedenle satın alıp sahip olduğu Mercedes Benz’e taktı.

 

6 Milyon Sterlinlik Teklifi Reddetti

 

Khan, plakayı aldıktan 10 yıl sonra ilk kez satışa çıkarmaya karar verdi. Fakat söylenenlere göre 'F1' yazılı plaka ilk kez satış teklifi almış olmayacak, çünkü kendisine 2014 yılında sahip olduğu plaka için gelen 6 Milyon Sterlinlik teklifi reddettiği ortaya çıktı. Khan, teklifi reddetmesinin sebebi olarak, plakanın bu fiyattan çok daha değerli olduğunu düşündüğünü söyledi.

 

Tablo: Fiyat 12 Milyon Sterlin olarak açıklanmasına rağmen, satış işlemleri sırasındaki vergiler ve diğer masraflar ile birlikte 14,7 Milyon Sterline ulaşıyor. (Plates4less)

 

Afzal’ın 'F1' yazılı plaka için belirlediği fiyat 12 Milyon Sterlin olarak açıklanmasına rağmen, satış işlemleri sırasındaki vergiler ve diğer masraflar ile birlikte alıcı için plakanın fiyatının 14,7 Milyon Sterline çıkması bekleniyor. Eğer satış gerçekleşirse 'F1' dünyanın en pahalı plakası olacak.

 

En Pahalı Plaka 518 Bin Sterlin Değerinde

 

Daha önceki en pahalı plaka ise Ferrari 250 GT SWB’ye takıldığı düşünülen ve 518.480 Sterlin’e satın alınan '25 O' numaralı plakaydı.

 

İçerik: Webtekno, Ladbible
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!