Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Birleşik Krallık'ta Bir Düğüne Katılmanın Ortalama Maliyeti Hesaplandı

Evlenmek, sadece gelin ve damatlar için maliyetli bir süreç değil. Düğüne katılacak olan misafirler için de oldukça masraflı olabiliyor.

Birleşik Krallık'ta bir düğünün ortalama maliyeti 27.161 Sterlin iken, bu fiyat Londra'da 38 Bin Sterlinin üzerine çıkabiliyor. Ancak düğünler kadar, onlara katılacak misafirleri de yüklü masraflar bekliyor.

 

Yapılan yeni bir araştırmaya, Britanya'da bir düğüne katılmanın ortalama maliyeti hesaplandı. Buna göre, kıyafet, aksesuarlar, yiyecek ve içecekler, saç ve güzellik bakımı, çocuk bakıcılığı hizmeti, ulaşım, bekarlığa veda kutlaması ve düğün hediyesi gibi maliyetlerin toplamı 1.015 Sterlini buluyor.

 

Ebevenylere Maliyeti 1.450 Sterlin

 

Tutar, nedimeler için 1.058 Sterline yükselirken, sağdıçlar için 1.211 Sterline, gelinin ebeveynleri için ise 1.450 Sterline kadar çıkıyor. 

 

Fotoğraf: Birleşik Krallık'ta bir düğünün ortalama maliyeti 27.161 Sterlin iken, bu fiyat Londra'da 38 Bin Sterlinin üzerine çıkabiliyor. (GIE)

 

Araştırmayı üstlenen Provident şirketinin, düğünlere katılan 1040 misafir üzerinde yaptığı çalışmaya göre, yurt dışında bir düğüne katılmak ise, Birleşik Krallık'ta kaltılmaktan iki katı daha yüksek bir maliyete çıkarak ortalama 2.050 Sterlini buluyor.

 

Şimdiden Tutumlu Olmakta Fayda Var

 

Elde edilen verilen ışığında Provident'ten yapılan uyarıda, yaklaşan düğün sezonu nedeniyle, kemerleri şimdiden sıkmaya başlamanın faydalı olabileceği söyleniyor.

 

İçerik: Londrali.com
Kaynak: Independent
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Tcca

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!