Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

NASA Uzaya Sperm Gönderecek

Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) sperm gönderen ABD Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi NASA, insanların uzayda bebek yapıp yapamayacağını öğrenmek istiyor.

Daily Mail gazetesinin haberine göre, uzayda yumurtaların döllenmesini deneyecek olan NASA'nın, yerçekiminin az olmasının bu durumu etkileyip etkilemeyeceği üzerine deney yapmak istediği belirtildi.

 

SpaceX Falcon 9 adındaki rokette, erkek sperminin ve erkek spermiyle benzerlik gösteren boğa sperminin düşük yerçekiminden nasıl etkileneceğini görmek isteyen NASA, ilerde insan neslinin Mars’ta yeniden üreyebilme imkanlarını test edeceğini duyurdu.

 

NASA Bu Deneyi İlk Defa Yapacak

 

Spermin yüzerek yumurtayla döllenme işleminin yerçekiminden etkilenerek başarıyla sonuçlanıp sonuçlanmayacağını görecek olan NASA, bu deneyi ilk defa yapacaklarını açıkladı.

 

Fotoğraf: NASA, ilerde insan neslinin Mars’ta yeniden üreyebilme imkanını test edeceğini duyurdu. (NASA)

 

Bir yumurtanın döllenmesi için birkaç faktör rol oynuyor. Döllenmeyi gerçekleştirmek için harekete geçmeden önce bir spermin aktive olması ve bu esnada hızlı hareket etmesi gerekiyor. NASA, bu evrede sorun yaşanması ve gecikme olması halinde döllenmenin gerçekleşemeyeceğini belirtti.

 

İnsanlığın Mars'ta Sürdürülebilirliği Anlaşılmak İsteniyor

 

İnsan soyunun Mars’ta sürdürebilir olup olmadığını öğrenmek için yapılan deney, 'İnsanlığın Mars Kolonizasyonu' projesini de oldukça yakından ilgilendiriyor.

 

İçerik: Euronews
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!