Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londralılar Günde Ortalama 7 Kez Özür Diliyor

Londralıların gün içinde hiçbir sebep yokken ortalama 7 kez özür diledikleri ortaya çıktı.

Diet Coke tarafından yapılan araştırmada, Londralıların gün içinde en çok hangi sebeplerle özür diledikleri araştırıldı. 2 bin Londralının katıldığı araştırmada, başkentlilerin en sık kullandıkları sözün, 'Özür dilerim' olduğu belirtildi.

 

Yarısından Çoğu Karşısındaki Duymadığında Özür Diliyor

 

Katılımcıların % 58'i bir kişinin söylediği bir sözü duymadığında özür dilediğini söylerken, % 55'i yolda yürürken kazara birine çarptığında özür dilediğini aktardı. % 28'i birisinin dikkatini çekmek için özür dilediğini dile getirirken, % 5'inin hava şartları gibi kendi kontrolleri dışında gelişen olaylar için bile özür dileme alışkanlığına sahip olduğu ortaya çıktı.

 

Fotoğraf: Londralıların % 55'i yolda yürürken kazara birine çarptığında özür diliyor. (GIE)

 

Çalışmada ortalama bir Londralının hayatı boyunca 200 bin kez özür dilediği, bunun da toplamda 56 saate denk geldiği açıklandı. 55 yaşın üzerindekilerin, 16-24 yaş grubuna kıyasla % 50 oranında daha az özür dilekleri bilgisi paylaşıldı.

 

Yargılanma Korkusu Sebep Gösterildi

 

İnsanların gereksiz yere özür dilemesinin, başkaları tarafından yargılanma korkusuyla yapıldığı ifade edildi. Coca Cola'nın Britanya ve İrlanda Pazarlama Direktörü Aedamar Howlett, "Millet olarak, bazen sebepsiz yere de olsa özür dilemeye bağımlıyız." şeklinde konuştu.

 

Ö.Aytekin (Londrali.com)
Kaynak: Standard
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!