Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

BMW, İngiltere'deki 312 Bin Aracını Geri Çağırıyor

BMW, sürüş sırasında birden motoru ve bütün sistemleri durma tehlikesi taşıyan İngiltere'deki 312 bin aracını geri çağırdı.

Mart 2007-Ağustos 2011 arası yapılan BMW 1 Serisi, 3 Serisi, Z4 ve X1 modellerinin benzinli ve dizel motorlu versiyonlarında sürüş sırasında birden durma tehlikesi yaşandığı ortaya çıktı.

 

BMW geçen yıl da güvenlik sorunları nedeniyle 36 bin 410 benzinli aracını geri çağırmıştı. Şirket yetkilileri şimdi ise, geçen yılki geri çağırmaya katılmayan diğer araçlarda da benzer bir sorunun olabileceğini kabul ettiklerini açıkladı.

 

Elektrik Sorunu Nedeniyle Bir Kişi Hayatını Kaybetti

 

2016 yılında Narayan Gurung, eşiyle birlikte Ford Fiesta marka aracıyla giderken, yolda kalmış bir BMW'ye çarpmamak için direksiyonu kırmış ve bir ağaca çarparak hayatını kaybetmişti. Yolda kalan BMW'de bir elektrik sorunu olmuş, fren lambaları bozulmuş ve bu durum da aracın karanlık bir yolun ortasında kalmasıyla sonuçlanmıştı. Kazanı ardından BMW, araçlarını geri çağırma kararı almıştı.

 

Fotoğraf: BMW geçen yıl güvenlik sorunları nedeniyle 36 bin 410 benzinli aracını geri çağırmıştı. (GIE)

 

Geçtiğimiz günlerde de BMW'nin, İngiltere'deki Sürücü ve Araç Standartları Kurumu'na (DVSA) araçlarındaki hatayı bildirmediği belirlenmişti. BMW, DVSA ile birlikte çalıştıklarını savunurken, talimatları görmezden gelip yanlış bilgiler verildiği iddiasını reddetmişti. Yapılan soruşturmada, şirketin 2011'den beri araçlarındaki elektrik sorunuyla ilgili şikayetler aldığı tespit edilmişti.

 

2013 Yılında 500 Bin Araç Geri Çağrıldı

 

Şirket, 2013 yılında da ABD, Avustralya, Kanada ve Güney Afrika'daki 500 bin aracını geri çağırmıştı.

 

İçerik: BBC
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Tcca

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!