Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Yurt Dışından Oy Kullanmak İçin Son Kayıt Tarihi 12 Mayıs

24 Haziran'daki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde oy kullanmak isteyen, ancak henüz Yurt Dışı Seçmen Kütüğü'nde kaydı bulunmayan Türkiye vatandaşları için başvuru süresi 12 Mayıs'ta sona eriyor.

Türkiye'de 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçimde yurt dışında oy kullanabilmek için gerekli olan adres beyanının, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 15.00’te (Birleşik Krallık saati ile) Yüksek Seçim Kurulu tarafından sonlandırılacağı açıklandı.

 

Yurt dışında ikamet etmekle birlikte Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’nde kaydı bulunmayan Türkiye vatandaşlarının belirtilen tarih ve saate kadar dış temsilciliklere başvurarak adres beyanında bulunabilecekleri belirtildi.

 

Adres Beyanı Formuna İnternet Üzerinden Ulaşılabilir

 

Adres beyanı için gerekli formu internet üzerinden temin etmek için BURAYI ziyaret edebilirsiniz. 

 

Fotoğraf: Adres beyanı, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 15.00’te (Birleşik Krallık saati ile) Yüksek Seçim Kurulu tarafından sonlandırılacak. (AA)

 

Öte yandan Londra Başkonsolosluğu'ndan yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımızın yoğun başvuru ihtimalini göz önünde bulundurarak başvurularını son güne bırakmamaları ve olabilecek mağduriyetlerin önüne geçilmesi amacıyla en geç 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü öğlen saatlerine kadar Başkonsolosluğumuza şahsen müracaat etmeleri tavsiye olunur." sözlerine yer verildi.

 

Cumartesi 15:00'te Sona Eriyor

 

Başkonsolosluğun hafta içi mesai saatlerinde ve 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü ise saat 15.00’e kadar açık olduğu vurgulandı.

 

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü'ne kayıtlı olup olmadığınızı BURAYI ziyaret ederek kontrol edebilirsiniz.

 

Yurt Dışında Oy Verme İşlemi 7 - 19 Haziran Tarihleri Arasında

 

Seçim takvimine göre, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışında oy verme işlemi 7 Haziran'da başlayacak, 19 Haziran'da sona erecek.

 

 

Fotoğraf:  Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışında oy verme işlemi 7 Haziran'da başlayacak, 19 Haziran'da sona erecek. (AA)

 

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalması halinde ise, yurt dışındaki seçmenler 30 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında sandığa gidecek. Yurt dışındaki vatandaşlar bu seçimde de randevu almaksızın bulunduğu ülke için belirlenen günlerde oy kullanabilecek.

 

Haber: Londrali.com
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!