Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Almanya'da Reddedilen Vize Sayısı Arttı

Almanya tarafından reddedilen vize başvurularının sayısında geçen yıllara oranla artış görüldüğü açıklandı.

Almanya'da geçtiğimiz yıl daha fazla sayıda vize başvurusunun geri çevrildiği açıklandı. Sol Parti'nin verdiği bir soru önergisine Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen yanıta göre, 2015 yılında reddedilen başvuru oranı % 6,1 iken, bu oranın 2016'da % 6,7'ye ve 2017'de de % 8,5'e yükseldi. Bu tablo, 205 bin başvurunun geri çevrildiğine işaret ediyor.

 

Çoğunluk Afrika Ülkelerinden

 

Rheinische Post gazetesi konuyla ilgili hazırladığı haberde, olumsuz yanıt alan vize başvurularının sahiplerinin büyük çoğunluğunu Afrika ülkelerinden ve vatandaşlarının ağırlıklı olarak sığınma başvurusunda bulunduğu ülkelerden gelenlerin oluşturduğunu yazdı. Buna göre, reddedilen başvuruların % 43'ü Nijerya, % 40'ı Angola, % 28'i Afganistan ve % 36'sı da Irak vatandaşlarına ait.

 

Sol Parti Meclis Grup Başkanvekili Sevim Dağdelen, "Özellikle Afrika'nın yoksul ülkelerinin vatandaşlarının Almanya için vize alabilmelerinin zor olduğunu" söyledi. 

 

Fotoğraf: 2017 yılında reddedilen başvuru oranı % 8,5'e yükseldi. (GIE)

 

Öte yandan toplam rakamlara bakıldığında Almanya'nın onayladığı vize sayısında da artış görüldü. 2016'da 2,1 milyon kişiye vize verilirken, güncel rakamın 2,4 milyona çıktığı açıklandı. Onaylanan vize başvurularının 2 bine yakınının Afganistan, 22 binden fazlasının da Irak vatandaşlarına ait olduğu belirtildi.

 

37 Bin Kadına Aile Birleşimi Vizesi

 

Açıklanan rakamlar arasında aile birleşimi vizesi verileri de yer aldı. 2017'de 37 bin kadına aile birleşimi vizesi verilirken, bunlardan yaklaşık 10 bin 500'ünü Türkiye vatandaşlarının oluşturduğu ifade edildi.

 

İçerik: DW
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!