Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

'Felaket' Dünya'yı Teğet Geçti

Saniyede 12 kilometre hızla uzay boşluğunda ilerleyen asteroid, Dünya'nın 202 bin kilometre yakınından geçerek uzay boşluğundaki yoluna devam etti.

'2010 WC9' adı verilen asteroid, Dünya'nın 202 bin kilometre yakınından geçerek uzay boşluğundaki yoluna devam etti. Uzayın büyüklüğü göz önünde bulundurulduğunda 2010 WC9'un Dünya'ya yakınlığı oldukça tehlikeli olarak adlandırıldı.

 

Özgürlük Anıtı Büyüklüğündeydi

 

New York'un simgelerinden olan Özgürlük Anıtı büyüklüğünde olan asteroidin bir kente düşmesi durumunda bir felaket kaçınılmaz olacaktı.

 

Fotoğraf: Asteroid, New York'un simgelerinden olan Özgürlük Anıtı büyüklüğündeydi. (NASA)

 

Dünya'nın göktaşı çarpmasına karşı hazır olmadığı uyarısında bulunan NASA çalışanı Dr Joseph Nuth, American Geophysical Union'ın toplantısında yaptığı konuşmada sürpriz bir asteroide müdahale edecek sürenin olmayabileceğinin altını çizmişti. 

 

Her An Gerçekleşebilir

 

En büyük sorunun insanlığı böyle bir durumda ne yapacağına dair kesin bir yol haritasının bulunmaması olduğunu belirten Nuth, bu denli bir riskin her an gerçekleşebileceğini söyleyerek, bir öneride bulunmuştu.

 

Nuth'a göre, bu riski ortadan kaldırmanın en garanti yolu uzaya tek görevi gezegenimize çarpması muhtemel asteroidleri inceleyecek bir araç göndermek.

 

İçerik: NTV
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!