Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Avrupa'da İstihdam İlk Çeyrekte Artış Gösterdi

Euro Bölgesi ve Avrupa Birliği'nde (AB), mevsimsellikten arındırılmış istihdam yılın birinci çeyreğinde önceki çeyreğe kıyasla artış kaydetti.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerine göre, para birimi olarak Euro'yu kullanan 19 üyeli Euro Bölgesi'nde mevsimsellikten arındırılmış istihdam, yılın ilk çeyreğinde bir önceki çeyrek döneme kıyasla % 0,4 yükseldi. İstihdam, geçen yılın ilk çeyreğine kıyasla da % 1,4 artış gösterdi.

 

AB'de İstihdamda Artış

 

28 üye ülkeden oluşan AB'de mevsimsellikten arındırılmış istihdam, birinci çeyrekte, son çeyreğe kıyasla, % 0,4 artış kaydederken, geçen yılın birinci çeyreğine kıyasla ise % 1,4 yükseliş kaydetti.

 

Fotoğraf: AB'de mevsimsellikten arındırılmış istihdam, birinci çeyrekte, son çeyreğe kıyasla, % 0,4 artış kaydetti. (GIE)

 

AB'de birinci çeyrekte mevsimsellikten arındırılmış rakamlarla, istihdam edilenlerin sayısı 237,9 milyon olurken, bunun 157,2 milyonu Euro Bölgesi'nde gerçekleşti. Böylece istihdam edilen toplam kişi sayısı, AB ve Euro Bölgesi için görülen en yüksek seviyesine çıktı.

 

Ata Ufuk Şeker (AA)




En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!