Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

İkinci El Çanta, Londra'daki Açık Artırmada Rekor Fiyata Satıldı

Londra'daki ünlü Christie's müzayede evinde ikinci el Hermes çanta rekor fiyata satıldı. Avrupa'da daha önce müzayedede bir çanta için böylesi bir ücret ödenmemişti.

Christie's tarafından "tartışmasız dünyadaki en değerli çanta" olarak ifade edilen Hermes marka Himalaya Birkin model çanta, ilk kez Avrupa'daki bir müzayedede satışa sunuldu. 2008 yılında üretilen çantanın açık artırmada 162 Bin 500 Sterline alıcı bulduğu öğrenildi.

 

Kilidi 18 Karat Beyaz Altın ve Pırlanta

 

Çantanın kilidinin 18 karat beyaz altın ve pırlantadan yapıldığı belirtilirken, ikinci elinin mevcut liste fiyatının 100-150 Bin Sterlini aştığı belirtildi.

 

10 yaşındaki nil timsahından yapılan ikinci el çantanın görünürde herhangi bir defosu bulunmazken, 30 santimetrelik genişliği ile orijinal Birkin modelinden daha küçük olduğu aktarıldı. Himalaya isminin ise, Himalaya dağlarının karlı tepelerini andıran renginden geldiği vurgulandı. Aynı çantanın mavi renk 2006 modeli aynı açık artırmada 100 Bin Sterline satıldı.

 

Fotoğraf: Hermes marka Himalaya Birkin model çanta, ilk kez Avrupa'daki bir müzayedede satışa sunuldu. (GIE)

 

2017'de Hong Kong'da yapılan bir müzayedede yine bir Hermes Birkin çanta, 253 Bin Sterline alıcı bulmuştu. Bu tutarın, bir çanta için ödenen en yüksek fiyat olduğu açıklanmıştı.

 

Kim Kardashian, Victoria Beckham ve Celine Dion gibi ünlüler nadir Himalaya modeline sahip. Pek çok ünlü isim Birkin modeline koleksiyonlarında yer veriyor. Yeni Birkin modellerinin satış fiyatları 6 Bin 900 Sterlinden başlıyor, ancak çantalar için çok uzun bekleme süresi var.

 

En Çok Talep Gören Aksesuarlardan

 

Fransa'nın lüks moda evi Hermes, 1981 yılında Birkin modelini üretti. Çanta ismini şarkıcı ve oyuncu Jane Birkin'den alıyor. Bu model dünyada en çok talep gören aksesuvarlardan biri.

 

Hermes'in üst düzey yöneticisi Paris'ten Londra'ya uçakla yolculuk ederken Birkin ile karşılaşınca onun için bir çanta modeli tasarlamak istediklerini açıklamıştı. Birkin ise bu teklife "Gurur duyarım, evet, evet, evet" diye yanıt vermişti. Kısa bir süre sonra Birkin açıklamasında herkesin 'onun çantasını taşıdığını' söylemişti.

 

İçerik: BBC
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Tcca

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!