Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Acıkan İnsanlar Neden Sinirli Oluyor?

Yapılan son araştırmaya göre, açlık duygusuna eşlik eden negatif duyguların kaynağı açlığın kendisinden çok içinde bulunulan çevre olabilir.

Pek çok insan acıktığında mutsuz, sabırsız, isteksiz ya da son derece sinirli olabiliyor. Yaygın bir durum olmasına karşın açlıkla birlikte ortaya çıkan bu olumsuz duyguların nedenlerine dair bugüne kadar az sayıda çalışma yürütüldü.

 

ABD'li araştırmacılar tarafından yapılan araştırmada, yaklaşık 400 denekten ne kadar aç olduklarını belirtmeleri istendi, ardından kendilerine pozitif, nötr veya negatif duygular yaratmak için tasarlanmış rastgele fotoğraflar gösterildi.

 

Üç grup fotoğrafın yanı sıra rastgele seçilmiş, Çince bir yazı sembolü de gösterildi ve memnuniyetlerini derecelendirmeleri istendi.

 

Fotoğraf: Pek çok insan acıktığında mutsuz, sabırsız, isteksiz ya da son derece sinirli olabiliyor. (GIE)

 

Aç olan katılımcılar, yalnızca önce negatif duygu yaratmak amacıyla tasarlanmış fotoğrafların ardından Çince sembolü negatif olarak derecelendirdiler. Nötr ya da pozitif fotoğrafları görenler ise, sembole olumsuz tepki vermedi.

 

Öfkenin Sebebi Doğrudan Açlık Değil

 

Araştırmanın sonuçlarına göre, öfkenin sebebi doğrudan açlık değil, açlıkla ortaya çıkan memnuniyetsizliğin diğer insanlara ya da içinde bulunulan duruma dair güçlü bir duygu olarak yorumlanması olarak belirtildi.

 

İçerik: Sputnik
En Son Eklenen Makaleler


Reklam

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!