Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 DC

Londra'da Mangal Keyfi Yapabileceğiniz Birbirinden Güzel 7 Park

Londra'nın en güzel yanlarından biri, çok sayıdaki parkları... Üstelik bazı parklarında barbekü (mangal) yapılmasına izin de veriliyor.

Başkent Londra'daki parkların çoğunda ateş yakılmasına izin verilmiyor. İzin verilmeyen parklarda barbekü yapıldığı takdirde ise, para cezaları ile karşı karşıya kalınabiliyor. Ancak Londra'nın barbekü yapılmasına izin verilen parkları da yok değil.

 

Hem doğanın hem de barbekü keyfinin tadını çıkarmak isteyenler için, işte Londra'da barbekü yapabileceğiniz parklar:

 

1. Highbury Fields, Islington

 

Fotoğraf: Highbury Fields, Islington (Flickr)

 

Islington bölgesindeki en büyük yeşil alanlardan biri olan Highbury Fields, akşam 21:00'e kadar açık. Dolayısıyla barbekünün keyfine varmak için bolca vaktiniz olacak. Ayrıca park içerisinde meyve ağaçları, tenis kortları ve oyun alanları da bulunuyor.

 

2. Caledonian Park, Islington

 

Fotoğraf: Caledonian Park, Islington (Flickr)

 

Islington'da ateş yakabileceğiniz bir başka park olan Caledonian Park'ın kapıları sabah 08:00'de açılıyor. Arkanıza yaslanıp doğanın tadını çıkarmak için en ideal parklardan biri olma özelliğinin yanı sıra, muhteşem şehir manzarasına sahip bir de saat kulesi yer alıyor.

 

3. Lincoln’s Inn Fields, Holborn

 

Fotoğraf: Lincoln’s Inn Fields, Holborn (Flickr)

 

Eğer merkeze yakın bir yerde çalışıyorsanız ve öğleden sonra veya iş çıkışında gidip barbekü yapabileceğiniz bir park arıyorsanız, Lincoln’s Inn Fields tam size göre olacaktır. Londra'nın en geniş meydanına sahip olduğu için, güneşin ve barbekünün tadını çıkarabileceğiniz bolca alanı bulunuyor.

 

4. London Fields, Hackney

 

Fotoğraf: London Fields, Hackney (Flickr)

 

London Fields, Hackney'de barbekü yapabileceğiniz, ateş dostu bir park olarak listemizdeki yerini alıyor. Park, barbekü yapmak için özel olarak tasarlanmış bir alana sahip. Sporla ilgileniyorsanız, burada aynı zamanda kriket sahası, tenis kortu gibi alanlar da bulunduğunu hatırlatalım.

 

5. Burgess Park, Southwark

 

Fotoğraf: Burgess Park, Southwark (Flickr)

 

56 dönümlük bir yeşil alana sahip olan Burgess Park'ta her gün saat 21:00'e kadar barbekü yapabilirsiniz. Çünkü adeta cennet gibi bir gölün etrafında uzanan iki adet barbekü alanına sahip.

 

6. Waterlow Park, Highgate

 

Fotoğraf: Waterlow Park, Highgate (Flickr)

 

Londra'nın barbekü yapılmasına izin verilen bir başka parkı olan Waterlow'da aynı zamanda tenis kortları ve oyun alanları da bulunuyor.

 

7. Beddington Park, Sutton

 

Fotoğraf: Beddington Park, Sutton (Flickr)

 

Burası belki rotanızın biraz dışında kalabilir, ama Croydon'daki IKEA mağazasına gitmeyi düşündüğünüz bir gün, gezinizin ardından bu yemyeşil parka da uğrayabilirsiniz.

 

Hepsi bu kadar değil...

 

Bu listenin yanı sıra Islington'daki bazı parklarda ve Camden'daki parkların çoğunda (Hampstead Heath, Regents Park ve Primrose Hill hariç) da barbekü yapabilirsiniz.

 

Islington'da barbekü yapabileceğiniz parkların tam listesi için BURAYI, Camden'da barbekü yapabileceğiniz parkların tam listesi için ise BURAYI ziyaret edebilirsiniz.

 

Ö.Aytekin (Londrali.com)
Kaynak: SecretLdn
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Yeni Türkü Live In London 2019 EB Side

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!