Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 EB

Google, Londra'nın Havasını Takip Edecek

Google'ın araçlarının, başkent Londra'nın hava kirliliğini takip edeceği açıklandı.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, başkentteki hava kirliliğini azaltmak ve hava kalitesini arttırmak için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.

 

Araçlar Londra Sokaklarında Gezecek

 

Yeni projenin bir parçası olarak, iki Google Street View aracının mobil hava kalitesi takipçileri olarak görev alacağı duyuruldu. Kirlilik seviyelerini ölçen algılayıcılar ile donatılan araçların, Londra yollarında gezerken 30 metrede bir hava sıcaklığı, nem ve basınç gibi değerleri ölçeceği öğrenildi.

 

Başkentin hava kalitesinin neredeyse gerçek zamanlı bir şekilde ölçülmesine olanak sağlayan bu projeden elde edilen veriler şehirde yer alan sabit 100 algılayıcıyı desteklemek için kullanılacak.

 

Fotoğraf: Projeden elde edilen veriler, şehirde yer alan sabit 100 algılayıcıyı desteklemek için kullanılacak. (Tech crunch)

 

2015 yılında da algılayıcı ile donatılmış Google Street View araçları, Kaliforniya'da hava bileşimlerini ölçmek için kullanılmıştı. Geçtiğimiz yıl da Google, Oakland bölgesindeki ve daha geniş olan diğer eyaletlerde topladığı verileri yayımladı.

 

Khan, Londra'nın Hava Kalitesini Artırmayı Amaçlıyor

 

Belediye Başkanı Khan, daha önce yaptığı konuşmalarında Londra'nın hava kalitesini iyileştirmek için, 70 sıfır-emisyon otobüsün önümüzdeki yaza kadar kullanıma geçeceğini ve belirli bir değerin üzerinde emisyona sahip olan araçların günlük bir bedel ödemeleri gerektiği düşük emisyonlu alanının genişletileceğini açıklanmıştı.

 

İçerik: Chip
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Yeni Türkü Live In London 2019 EB Side

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!