Icon
MenuMenü
Cart
10 saniye

İlhan Şeşen Londra Konseri - 4 Kasım

İlhan Şeşen Londra Konseri
DETAYLI BİLGİ AL
Londra
Londrali Limited

HSBC, Blok Zinciri Teknolojisiyle İlk Ticari İşlemi Gerçekleştirdi

Dünyanın en büyük bankalarından HSBC, teknoloji çağının en büyük buluşlarından olan blok zinciriyle ilk ticari işlemi gerçekleştirdi.

HSBC, bir ilke imza atarak ilk blok zinciri tabanlı ticari bankacılık işlemini gerçekleştirdi.

 

Cargill'in Kredi Mektubunu İşledi

 

ABD merkezli gıda ve tarım grubu olan Cargill şirketinden bir kredi mektubu işleyen banka, yapılan işlemin ardından duyurusunu gerçekleştirdi. Blok zincirine bu işleme dair bilgilerin işlendiğini kaydeden HSBC, bankacılık sektörünün bu teknolojileri benimsemek için artık hazır olduğunu ifade etti.

 

Fotoğraf: Önümüzdeki süreçte diğer küresel banka ve finans kuruluşlarının geleneksel yöntemlerden yavaş yavaş uzaklaşacağı söyleniyor. (GIE)

 

Blok zinciri tabanlı finansal teknolojiler, mevcut para yönetimi ilkelerine karşın çok daha hızlı, zahmetsiz ve masrafsız olarak tanımlanıyor. Teknoloji, evrak trafiğini ortadan kaldırarak, bütün finansal bilgi, belge ve onaylarının ticari şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor.

 

Geleneksel Yöntemlerden Uzaklaşılıyor

 

Önümüzdeki süreçte diğer küresel banka ve finans kuruluşlarının geleneksel yöntemlerden yavaş yavaş uzaklaşacağı söyleniyor. Bu geçiş dönemini hızlandıracak olan ise, bireysel kullanıcıların blok zinciri teknolojilerine hakimiyeti olacak.

 

Şahin Kılınç (Webtekno)
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
Vita Services

En Çok Okunan Makaleler

Reklam
İlhan Şeşen Live In London

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!