Icon
MenuMenü
Cart
10 saniye

İlhan Şeşen Londra Konseri - 4 Kasım

İlhan Şeşen Londra Konseri
DETAYLI BİLGİ AL
Londra
Londrali Limited

21. Yüzyılın En Uzun Kanlı Ay Tutulması 27 Temmuz'da Gerçekleşecek

21. yüzyılın en uzun kanlı ay tutulması 27 Temmuz'da görsel bir şölen sunacak.

Ay, Dünya çevresindeki turunu yaklaşık 28 günde tamamlar. Bu neden ay tutulması temel olarak her ay bir kez gerçekleşir. Fakat Ay-Dünya-Güneş üçlüsünün pozisyonlarına göre ay tutulmaları farklı isimler alabilirler.

 

27 Temmuz'da Gerçekleşecek

 

27 Temmuz’da gerçekleşecek Kanlı Ay Tutulması, 21. yüzyılın en uzun 'Kanlı Ay Tutulması' olacak. Bunun nedeni ise Ay’ın Dünya çevresindeki eliptik yörüngesinde Dünya’ya en uzak olduğu konumlardan birinde yer alacak olması.

 

Kanlı Ay Tutulması sırasında Dünya, Ay ile Güneş’in tam arasına girerek Ay’ın Dünya’nın gölgesinde kalmasına neden olur. Fakat dünya atmosferinde kırılan güneş ışınları, kırmızı-sarı-turuncu renklerde Ay’ın yüzeyine vurur. Bu nedenle Ay, kızıl bir renge bürünür.

 

Fotoğraf: 21. yüzyılın en uzun Kanlı Ay Tutulması’nı Güney Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya’nın bir kısmı gözlemleyebilecek. (Tass)

 

27 Temmuz gecesi Ay, Dünya’dan ortalamanın üzerinde bir uzaklıkta olacağı için daha uzun süre gölgede kalacak. Bu nedenle Kanlı Ay Tutulması’nın toplam uzunluğu 1 saat 43 dakikayı bularak 21. yüzyılın en uzun Kanlı Ay Tutulması yaşanacak.

 

21. yüzyılın en uzun Kanlı Ay Tutulması’nı Güney Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya’nın bir kısmı gözlemleyebilecek.

 

Beyazıt Kartal (Webtekno)
En Son Eklenen Makaleler


Reklam
İlhan Şeşen Live In London

En Çok Okunan Makaleler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!